Kurs asystent ds. księgowości Olsztyn

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogOlsztyn

Od czego zacząć swoją przygodę z księgowością? Właśnie od objęcia stanowiska jako asystent ds. księgowości. Do tej pracy nie trzeba wielkiego doświadczenia, ale przede wszystkim należy mieć jakieś ogólne pojęcie na ten temat. Wielcy dyrektorzy finansowi także zaczynali od zera, więc dlaczego nie miałoby się udać i w innych przypadkach? Do odważnych świat należy i podobnie tę zasadę można zastosować w branży księgowości. Pomoc księgowego jest ważną postacią w biurze rachunkowym czy w przedsiębiorstwie zarówno o małej, jak i dużej wielkości. To często prawa ręka takiej osoby, a także godny następca w chwili, gdy któraś z osób jest niedysponowana.

Krajowa Izba Księgowych postanowiła zadbać o zaplecze dla księgowych, a także postarać się ułatwić przecieranie pierwszych szlaków młodym osobom, które wiążą swoje plany z tą właśnie branżą. Otóż na rynek wprowadziła innowacyjny system do edukacji, a mianowicie internetowy kurs asystenta ds. księgowości. Jest to alternatywa dla osób, które dotychczas nie potrafiły zagospodarować czasem tak, aby móc oddać się zgłębianiu wiedzy w tej dziedzinie. Platforma edukacyjna jest niezwykle intuicyjna, a całe szkolenie zostało podzielone na jednostki tematyczne tak, aby każdy kursant mógł nadać sobie swój własny rytm nauki. Należy zwrócić też uwagę na to, że Krajowa Izba Księgowych postępuje zgodnie z każdym wprowadzonym rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dodatkowo tę jednostkę oświatową można odnaleźć w rejestrze instytucji szkoleniowych oraz w wykazie szkół i placówek edukacyjnych. Renoma Krajowej Izby Księgowych jest znana powszechnie w całej Polsce, a dowodem na to są także certyfikaty ISO, które świadczą o wysokiej jakości prowadzonych usług.

Momentem zwieńczającym całe szkolenie internetowe jest zdanie egzaminu końcowego, który jest równoznaczny z otrzymaniem dyplomu. Potwierdzenie zdobytych kwalifikacji jest wydrukowane na identycznych wzorach, co w przypadku szkoleń stacjonarnych. Stąd też można śmiało stwierdzić, że internetowy kurs asystenta ds. księgowości jest tak samo uznawany w oczach pracodawców, jak stacjonarne szkolenia odbywające się w Olsztynie i wielu innych miastach Polski. Różnica polega na tym, że w przypadku nauki przed komputerem kursant nie musi wyjeżdżać i rezerwować pokoi hotelowych daleko od swojego domu. To oszczędność czasu i pieniędzy, zaoszczędzone kwoty można przeznaczyć na swój dalszy rozwój zawodowy. Krajowa Izba Księgowych pokazuje w ten sposób, że początki kariery zawodowej w żaden sposób nie muszą być tak trudne. Można pracować i rozwijać swoje umiejętności poprzez wiele innych prowadzonych kursów internetowych w wachlarzu ofert KIK.