Główny księgowy to wysoce wyspecjalizowany pracownik, który jest niezbędny w szeregach każdej większej firmy. Z jego pracą wiąże się bardzo duża odpowiedzialność, ale jednocześnie może liczyć na satysfakcjonujące zarobki i możliwość wsparcia ze strony księgowych niższych szczeblem. Czym się zajmuje główny księgowy? Jaki kurs na głównego księgowego wybrać? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu!

Czym zajmuje się główny księgowy?

Główny księgowy to najistotniejsza osoba w firmie, spośród tych, które zajmują się księgowością. Koordynuje pracę innych księgowych, a także zajmuje się:

 • kontrolowaniem i prowadzeniem rachunkowości,
 • planowaniem transakcji i innych operacji o charakterze gospodarczym,
 • sprawdzaniem zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym,
 • opracowywaniem sprawozdań finansowych czy raportów.

Ma również wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa czy planowanie polityki firmy. Żeby zostać głównym księgowym, warto zrobić kurs głównej księgowej.

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ GŁÓWNYM KSIĘGOWYM, ZAINTERESUJ SIĘ KURSAMI PROWADZONYMI PRZEZ KRAJOWĄ IZBĘ KSIĘGOWYCH!

Kursy na głównego księgowego – stacjonarne czy internetowe?

Kurs na główną księgową może odbywać się stacjonarnie lub internetowo. Obie formy mają swoje wady i zalety i obie mają swoich zwolenników oraz przeciwników. My rekomendujemy wybór formy z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Wśród jej zalet warto wymienić przede wszystkim to, że:

 • pozwala oszczędzać energię, czas i środki – nie wymagając od kursantów dojazdów, płacenia za noclegi czy wielokrotnych wyjazdów w miejsce szkolenia,
 • wszystkie materiały do nauki można przesłać w formie internetowej, a nie drukowanej, co pozwala oszczędzać pieniądze i chronić środowisko,
 • każdy kursant zajmuje się nauką wtedy, kiedy ma na to czas i ochotę, a na wszystkie trudniejsze zagadnienia może poświęcić tyle czasu, ile potrzebuje.

Kurs można ukończyć swobodnie, we własnym tempie, bez konieczności dostosowywania się do tempa grupy czy prowadzącego.

kurs głównego księgowego

Kurs „główny księgowy” w Krajowej Izbie Księgowych

W Krajowej Izbie Księgowych znajdziesz następujące kursy, po których ukończeniu będziesz mógł zostać głównym księgowym:

Po ukończeniu pierwszych z dwóch wymienionych kursów jako uczestnik otrzymasz certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz dokumentację zgodną z wymogami MEiN. Kiedy ukończysz trzeci z wymienionych kursów otrzymasz:

 • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim;
 • dokumentację zgodną z wymogami MEiN;
 • dyplom;
 • tytuł zawodowy Głównego Księgowego, zgodny z kodem zawodu 121101.

Rozpocznij kurs na głównego księgowego online w Krajowej Izbie Księgowych i postaw na naukę na miarę XXI wieku! Z nami opanujesz do perfekcji każde zagadnienie, które może być przydatne w późniejszej pracy!