Asystent do spraw księgowości wykonuje szereg ważnych zadań, które są ogromną pomocą dla większości księgowych. Wśród nich można wymienić między innymi proste czynności związane z fakturowaniem, porządkowanie dokumentów, wysyłanie ich w odpowiednie miejsca czy archiwizację. Takie osoby znajdują zatrudnienie w biurach rachunkowych czy działach księgowych większych firm. Żeby zostać asystentem, wystarczy ukończyć odpowiedni kurs oraz nabyć stosowną wiedzę i umiejętności. Dowiedz się, jak wybrać taki kurs.

Jak wybrać dobry kurs asystenta księgowego?

Wybór dobrego kursu asystenta księgowego warunkuje to, czy i jak poradzimy sobie w przyszłej pracy, dlatego warto poświęcić mu szczególną uwagę. Poszukując odpowiedniego szkolenia, warto zapoznać się z profilem działalności podmiotu, który go organizuje. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na to, czy wydawana jest dokumentacja świadcząca o ukończeniu kursu, a także zastanowić się, czy jest zgodna ze wzorem Ministerstwa.

Dobrze, jeżeli kurs nadaje określone kwalifikacje i jest regularnie aktualizowany pod względem rozmaitych zmian prawnych, które wprowadzane są niemal nieustannie. Jeżeli jesteś osobą bezrobotną, zapewne ucieszysz się, jeżeli podmiot szkoleniowy będzie wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych. Wówczas możliwe jest staranie się o dofinansowanie na taki kurs ze środków Urzędów Pracy. To nic trudnego uzyskać takie dofinansowanie, a jeżeli przysługuje ono właśnie Tobie, zdecydowanie warto z niego skorzystać! Pracownicy dobrej instytucji z pewnością udzielą większej ilości informacji oraz pomogą złożyć stosowny wniosek.

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ ASYSTENTEM DO SPRAW KSIĘGOWOŚCI, KONIECZNIE ROZWAŻ „KURS ASYSTENT DS. KSIĘGOWOŚCI” ORGANIZOWANY PRZEZ KRAJOWĄ IZBĘ KSIĘGOWYCH!

Co powinno zostać omówione na kursie dla asystentów księgowych?

W programie dobrego kursu dla asystentów księgowości powinny znaleźć się zagadnienia związane z:

  • podstawowymi zagadnieniami rachunkowości, w tym ważnymi terminami, ewidencją księgową czy dokumentacją;
  • sposobami prowadzenia ksiąg rachunkowych, organizacją rachunkowości czy możliwościami w zakresie archiwizacji dokumentów;
  • tworzeniem sprawozdań finansowych, wystawianiem faktur i korzystaniem z programów, które w tym pomagają;
  • prawem podatkowym, spółek, gospodarczym, majątkowym czy autorskim.

Oprócz tego pojawić się powinny zagadnienia związane ze sprzedażą i zakupem różnych rodzajów aktywów, przychodami i rozchodami czy wynikami finansowymi. Wszystkie wspomniane terminy szczegółowo omawia „Kurs asystent ds. Księgowości”, który zrealizować możesz w Krajowej Izbie Księgowych. Jest to instytucja wpisana na listę ośrodków szkoleniowych, co sprawia, że można uzyskiwać dotacje na kursy w niej z Urzędu Pracy.

kurs asystenta księgowego

Jak wygląda nauka księgowania online?

Nauka księgowania online jest bardzo prosta. Kompletne i starannie przygotowane materiały są dostarczane do kursantów drogą elektroniczną. Dzięki temu nie muszą oni nic drukować, zamawiać książek, ani korzystać z usług ksera. Wszystkie zagadnienia można opanować samodzielnie, w swoim tempie, a po ukończeniu kursu otrzymać dokumenty w postaci dyplomu, zaświadczenia oraz certyfikatu w dwóch językach, a także tytułu Asystenta ds. Księgowości.

Dokumenty te honorowane są na terenie całej Unii Europejskiej i pozwalają podejmować zatrudnienie zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Interesuje Cię stanowisko, jakim jest asystent księgowości? Kurs pomoże Ci spełnić marzenie o zatrudnieniu w wybranym miejscu! Już dziś rozpocznij naukę zdalną z Krajową Izbą Księgowych!