Fakturzystka wykonuje szereg ważnych zadań w firmie. Często funkcjonowanie przedsiębiorstwa w sprawny sposób w dużej mierze zależy od tego, jak dobrze wykonuje ona swoje obowiązki. To osoba, która dba o to, by w dokumentach panował porządek oraz o to, by sprawdzać poprawność druków księgowych. Musi posiadać rozległą wiedzę z dziedzin takich jak rachunkowość, prawo czy administracja. Dowiedz się, jaki kurs wybrać, by zostać fakturzystką.

Jakie umiejętności można uzyskać, kończąc kurs na fakturzystkę?

Kurs fakturowania powinien obejmować między innymi zagadnienia takie jak:

  • klasyfikacja towarów oraz ich systematyka,
  • ich ochrona w czasie transportu czy składowania,
  • naruszenia w obróbce, przechowywaniu i transporcie towarów,
  • prowadzenie dokumentacji handlowej,
  • przeprowadzanie reklamacji, zwrotów i transakcji bezgotówkowych.

Kurs fakturzystki zwykle przygotowuje także do korzystania z podstawowych programów przeznaczonych do szybkiego fakturowania czy pozwala przeszkolić się z ich obsługi. Wszystkiego tego dowiesz się z kursów organizowanych w Krajowej Izbie Księgowych!

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ FAKTURZYSTKĄ, KONIECZNIE SPRAWDŹ „KURS FAKTURZYSTKI” ORGANIZOWANY PRZEZ NASZ PORTAL!

Dlaczego warto pracować jako fakturzystka?

W pracy jako fakturzystka konieczne jest jedynie zachowanie dokładności na wysokim poziomie. Jest to idealny zawód dla wszystkich osób, które poszukują w życiu lub wyłącznie w pracy stabilności i przewidywalności. Będzie idealnym wyborem dla osób, które są skrupulatne i obowiązkowe oraz potrafią zarządzać czasem. Do zadań fakturzystki zwykle zalicza się weryfikację i dokonywanie korekt faktur, kontrolę dokumentacji, fakturowanie czy archiwizację dokumentów.

Ile zarabia fakturzystka?

Mediana zarobków fakturzystki wynosi 4230 zł brutto. 50% osób pracujących w tym zawodzie otrzymuje wynagrodzenie na poziomie od 3570 zł do 5160 zł. Nie sposób jednak nie wspomnieć o 25% fakturzystek, które zarabiają znacznie powyżej tych widełek oraz nieco poniżej nich. W większości miejsc, w których zatrudnia się fakturzystki, można liczyć na dodatkowe benefity wynikające z pracy takie jak:

  • dodatkowe ubezpieczenia,
  • prywatna opieka medyczna,
  • karty i karnety sportowe,
  • imprezy firmowe i możliwość uczestnictwa w szkoleniach oraz innych atrakcyjnych wydarzeniach.

darmowy kurs fakturowania

Fakturzystka – wymagania, czyli jak zostać fakturzystką?

Żeby zostać fakturzystką w większości firm trzeba mieć wykształcenie minimum średnie oraz umiejętności związane z obsługą pakietu Office czy też programu do wystawiania faktur. Wykształcenie wyższe nie zawsze jest wymagane, jednak z pewnością w niektórych miejscach będzie mile widziane. Oprócz tego bardzo przydatne są umiejętności oraz wiedza, które można nabyć na dedykowanych kursach dla fakturzystek.

Fakturzystka kurs online w Krajowej Izbie Księgowych

W Krajowej Izbie Księgowych znajdziesz kurs fakturowania online, na którym nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, by rozpocząć pracę jako fakturzystka czy też specjalista ds. fakturowania. Kurs online umożliwia naukę w wolnej chwili i nie wymaga regularnego poświęcania czasu na naukę np. w ciągu tygodnia roboczego. Dzięki temu z łatwością możesz się kształcić, nie rezygnując z innych obowiązków. Kiedy ukończysz kurs wystawiania faktur w Krajowej Izbie Księgowych, otrzymasz stosowne zaświadczenie, dyplom oraz certyfikat w języku polskim i angielskim. Otrzymana dokumentacja jest zgodna z wymogami MEiN. Chcesz, by Twoim podstawowym zajęciem było fakturowanie? Kurs online pomoże Ci spełnić to marzenie!