Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/141/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-zarzadczej/src-BlogWarsz

Wspieranie kierownictwa w procesie podejmowania decyzji za sprawą precyzyjnych analiz finansowych jest głównym zadaniem specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. Jednak to nie stanowi jedynego obowiązku takiej osoby. Ma również szeroki zakres zadań wśród podstawowych usługach analizy finansowej. Musi je przygotowywać, opracowywać oraz analizować wraz z informacjami finansowymi. Zarząd dzięki temu ma dostęp do zawsze wiarygodnych danych liczbowych. Na ich podstawie podejmuje wiele strategicznych decyzji o wysokim znaczeniu. W ten sposób sukces finansowy danej organizacji w głównej mierze zależy także od specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. To kluczowa rola w obszarze finansów każdego przedsiębiorstwa. Sektor publiczny, usług finansowych oraz organizacji oferujących usługi wspólne potrzebuje wielu takich osób.

Stąd też Krajowa Izba Księgowych wzięła pod lupę to zapotrzebowanie i wprowadza na rynek nową formę edukacji. Jest ona skuteczna podobnie jak dotychczasowe szkolenia, ale przede wszystkim jest rozwiązaniem bardziej komfortowym i zgodnym z duchem czasu. Mianowicie chodzi o internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości zarządczej. Nauka i zdobycie pełnowartościowego certyfikatu we własnych czterech ścianach? To możliwe dzięki grupie specjalistów działających w strukturach Krajowej Izby Księgowych, którzy stworzyli platformę e-learningową. Zawiera ona wszystkie niezbędne materiały do edukacji, a po pełnym zapoznaniu się z nimi umożliwia podejście do egzaminu zawodowego. W tym właśnie tkwi sekret sukcesu działalności Krajowej Izby Księgowych. To placówka oświatowa, która posiada wpis w rejestrze instytucji szkoleniowych i prowadzi kursy zgodnie z wymogami MEN. Poza tym dochodzi do tego wpis do ewidencji szkół i placówek. Dzięki temu, osoba bezrobotna staje przed szansą ubiegania się o dofinansowanie internetowego szkolenia. Bez konieczności wychodzenia z domu! Kurs specjalista ds. rachunkowości zarządczej w formie internetowej jest bliźniaczo podobny do tego, co odbywa się na terenie Warszawy i innych miast Polski.

Krajowa Izba Księgowych, która jako pierwsza wprowadziła szkolenia internetowe, zawodowe i uzupełniające w zakresie rachunkowości podąża za potrzebami rynku. Przede wszystkim zdaje sobie sprawę z tego, że takie jest właśnie zapotrzebowanie osób na co dzień. Bez konieczności rzucania dotychczasowych obowiązków można zgłębiać wiedzę na temat rachunkowości. Pracodawcy czekają na takie osoby, zwłaszcza, że na rozmowie rekrutacyjnej można im zaprezentować certyfikat uzyskany ze szkolenia internetowego, który jest do złudzenia podobny, co w przypadku szkoleń stacjonarnych. Interdyscyplinarny zespół, materiały w jednym miejscu, a nad wszystkim czuwa Krajowa Izba Księgowych, czyli top placówek edukacyjnych na tym polu.