Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogZaro

Praca w księgowości to marzenie wielu studentów ekonomii i rachunkowości. Ale tak naprawdę nawet osoba, która kończyła inny kierunek studiów lub skończyła szkołę średnią może znaleźć pracę jako asystent ds. księgowości. Co robi taki asystent? Osoba na stanowisku asystenta do spraw księgowości zwykle wykonuje proste, ale potrzebne i zabierające dużo czasu czynności, które mają pomóc w pracy księgowemu na wyższym stanowisku. Najczęściej jest to segregowanie dokumentów, drukowanie dokumentów, opisywanie dokumentów czy też prowadzenie książki korespondencji. Nie jest to praca trudna, ale oczywiście wymaga przygotowania. Jednak czy warto zatrudnić się jako asystent do spraw księgowości? Tak, choćby ze względu na zarobki jakie można osiągnąć.

Asystent ds. księgowości ma zarobki dość wysokie. Średnie wynagrodzenie osoby zatrudnionej na tym stanowisku to 3400 złotych brutto. W porównaniu do ustawowo ustanowionej minimalnej pensji w wysokości 2100 złotych brutto jest to zdecydowanie dobre wynagrodzenie. Jednak asystent ds. księgowości pracujący w dużej firmie może liczyć nawet na wynagrodzenie rzędu 5000 złotych brutto miesięcznie. W czym jest haczyk? Trzeba mieć kwalifikacje zawodowe. Jednak nie muszą to być studia wyższe! Wystarczy kurs asystenta ds. księgowości, po którym dostaniemy certyfikat wydawany na druku MEN. Mając takie potwierdzenie kwalifikacji do wykonywania tej pracy o wiele szybciej znajdziemy zatrudnienie.

Można znaleźć bardzo dużo ofert kursów na asystenta do spraw księgowości czy po prostu z zakresu księgowości dla początkujących. Ale nie można wybierać na chybił trafił, co nam pierwsze wpadnie w oko, ponieważ niestety możemy trafić na placówkę, która nie wystawia odpowiednich dokumentów. Zawsze trzeba sprawdzić czy firma organizująca kursy spełnia wymagania Ministra Edukacji Narodowej i czy jest wpisana na listę placówek oświatowych. Tylko to gwarantuje, że poziom kursu jak i otrzymany po nim certyfikat będą dla nas wartościowe.

Kto spełnia wymagania MEN? Taką placówką oświatową jest Krajowa Izba Księgowych. Wszystkie materiały kursowe zgodne z wymaganiami merytorycznymi ustanawianymi przez Ministra Edukacji Narodowej. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu, który potwierdzi, że nabyliśmy wiedzę otrzymamy certyfikat na druku Ministra Edukacji Narodowej, który nadaje nam uprawnienia do pracy jako asystent ds. księgowości. Warto też wiedzieć, że Krajowa Izba Księgowych uzyskała certyfikat ISO i choćby dzięki temu można mieć pewność, że jest placówką świadczącą szkolenia na najwyższym poziomie a my nie tylko zdobędziemy certyfikat, ale przede wszystkim wiedzę przydatną do późniejszej pracy.