Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogPozn

Specjalista ds. rachunkowości podatkowej odpowiada za tworzenie i prawidłowe stosowanie norm, które dotyczą rozliczeń podatków. Do jego głównych obowiązków należy uzgadnianie i rozliczanie kont księgowych, tworzenie procedur ewidencji i rozliczeń finansowych z tytułu rachunkowości podatkowej. Na osobie, która pełni to stanowisko spoczywa także zapewnianie i kontrolowanie poprawności księgowań pod kątem podatkowym i rachunkowym. Z kolei do dodatkowych zadań należy m.in. sporządzanie dokumentacji cen transferowych oraz uzgadnianie kont podatkowych czy księgowanie na kontach VAT. Te i wiele jeszcze innych czynności, to obszar obowiązków każdego specjalisty ds. rachunkowości podatkowej niezależnie od wielkości organizacji, w której pracuje lub którą obsługuje.

Naprzeciw oczekiwaniom rynku wyszła Krajowa Izba Księgowych, która w swoich szeregach ma wybitnych specjalistów z branży księgowości. Dzięki temu powstała nowatorska, nadążająca biegowi technologicznemu forma szkolenia zawodowego. Kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej odbywający się przez Internet, to nowa furtka dająca możliwość wielu osobom, które na co dzień są zbyt mocno pochłonięte obowiązkami. Brak wolnego czasu sprawia, że nie mogą uczestniczyć w szkoleniach odbywających się w trybie stacjonarnym. Nauka za pośrednictwem komputera, to możliwość sięgania po materiały zgromadzone na platformie e-learningowej w dowolnym momencie. Kursant nie jest zobligowany do ukończenia nauki w wyznaczonym czasie, to tylko od niego zależy, kiedy podejdzie do egzaminu końcowego. Zaliczenie tego testu to gwarancja otrzymania certyfikatu świadczącego o zdobytych kwalifikacjach. Krajowa Izba Księgowych wystawia go na podstawie tych samych praw i tego samego szablonu, co w przypadku dokumentu otrzymywanego po ukończeniu szkolenia w ośrodkach stacjonarnych.

Należy zaznaczyć, że Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych oraz do ewidencji szkół i placówek. Nabyte kwalifikacje pod patronatem KIK są poważane przez pracodawców, którzy bardzo cenią specjalistów przez nich wykształconych. Stąd też jakość świadczonych usług oznaczonych certyfikatem ISO nie jest przypadkowa. Wszelkie wątpliwości powinna rozwiać informacja o tym, że kursy organizowane przez KIK są zgodne z wymogami MEN.

Internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości podatkowej jest praktycznie pod każdym względem równoważny z tym, który odbywa się w Poznaniu i innych miastach Polski. Z tym, że przyswajanie wiedzy na temat rachunkowości przez Internet jest bardziej komfortowa niż ta, którą przekazują wykładowcy w placówkach edukacyjnych. Innowacyjna forma kształcenia niesie za sobą wiele korzyści, z których grzech nie skorzystać. Z usług takiej jednostki oświaty można korzystać wielokrotnie i zadbać o dalszy rozwój. Nie trzeba kończyć samorozwoju na jednym kursie.