Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogRzeszów

Wbrew powszechnej opinii zawód księgowego też jest zawodem certyfikowanym. Większość osób uważa, że tylko główny księgowy musi zdać egzamin, aby dostać taki tytuł. A tak naprawdę stopnie w księgowości są aż cztery i każdy z nich trzeba zaliczyć po kolei. Pierwszym jest praca jako asystent do spraw księgowości lub po prostu szeregowy księgowy, który zajmuje się najłatwiejszymi sprawami. Jest to dobry start i przygotowanie się do zawodu, w którym można jeszcze wiele osiągnąć. Kolejnym stopniem jest samodzielny księgowy.

Osoba z tytułem samodzielnego księgowego może zajmować się już o wiele trudniejszymi sprawami, a co za tym idzie jej zarobki rosną. Ponadto samodzielnego księgowego bardzo chętnie zatrudniają nie tylko firmy do swoich działów księgowości, ale też biura rachunkowe, ponieważ za tym tytułem idzie nie tylko doświadczenie zawodowe, ale i wiedza. Można więc powiedzieć, że samodzielny księgowy może liczyć na wiele ofert pracy. Ale jak nim zostać?

Oczywiście trzeba mieć już doświadczenie w księgowości, ale może to być naprawdę absolutna podstawa jak praca w roli asystenta do spraw księgowości. Potem wystarczy kurs samodzielny księgowy np. w Rzeszowie. Taki kurs da nam specjalistyczną wiedzę, która przyda się w samodzielnej pracy nad rozrachunkami. Jednak nauczy nas też nie tylko sporządzania dokumentów ich dekretowania, ale też wyliczania rezerw, obliczania bardziej zaawansowanych podatków w tym międzynarodowych czy pokaże jak pracować w kontakcie z instytucjami nadzorującymi jak US, który może przecież przeprowadzić kontrolę w firmie, do której też trzeba umieć się przygotować. Ale praca w księgowości, zwłaszcza w biurach rachunkowych to nie jedynie praca z dokumentami, ale też z ludźmi, którzy te dokumenty przynoszą. Warto więc wiedzieć też choćby jak pracować z klientami, aby oni rozumieli język księgowych.

Taki kurs daje więc wiele możliwości. Po pierwsze dowiemy się bardzo szczegółowej wiedzy, którą trzeba będzie wprowadzać w życie podczas pracy nad rozrachunkami. A po drugie dostaniemy dyplom i tytuł samodzielnego księgowego, który znacząco podwyższa nasze kwalifikacje zawodowe. Ale jak wybrać kurs, aby dostać dobry dyplom?

Krajowa Izba Księgowych to renomowana instytucja szkoleniowa, która prowadzi kursy online, w tym kurs dla samodzielnych księgowych. Można zaufać tej instytucji, ponieważ spełnia wymagania MEN, a także jest wpisana na listę szkół i placówek oświatowych i do rejestru instytucji szkoleniowych, co oznacza, że faktycznie ma prawo nauczać na kursach i wydawać dokumenty na drukach MEN. Dodatkową wartością jest też certyfikat ISO, który poświadcza wysoką jakość zajęć prowadzonych w tej placówce.