Kurs analityk kredytowy Gdańsk

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogGdańsk

Jak wygląda praca w działach analiz kredytowych? Niegdyś mieli o tym pojęcie tylko i wyłącznie specjaliści, którzy byli zatrudniani przez instytucje finansowe oraz banki. Jednak od pewnego czasu nawet przeciętny zjadacz chleba może kształcić się w tym kierunku. W społeczeństwie polskim obudził się pęd ku wiedzy w tej kwestii. Kredyty hipoteczne budzą dużo emocji, a szczególnie wnioski o te kredyty. Kandydaci na kredytodawców muszą posiadać wiele umiejętności, które pozwolą na szybką ocenę zdolności kredytowej. Na stanowisku analityka kredytowego zatrudnia się osoby o największym doświadczeniu, ale także tych, którzy w sferze praktycznej w krótkim czasie nabrali niezbędnych umiejętności.

Krajowa Izba Księgowych w związku z tym postanowiła poprawić sytuację na rynku pracy pod względem tego stanowiska i wprowadziła na rynek internetowy kurs analityka kredytowego. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na uczęszczanie na certyfikowane szkolenie i zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej praktycznie z każdego miejsca, gdzie jest możliwość dostępu do Internetu. Krajowa Izba Księgowych prowadzi tego typu kursy zawodowe, doszkalające i kwalifikacyjne za pośrednictwem sieci jako prekursor na polskim rynku. Poza tym to na mapie naszego kraju jedna z najwybitniejszych ostoi oświaty, gdyż posiada wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Dzięki temu drugiemu, nawet osoby bezrobotne mogą bez żadnych przeszkód wziąć udział w internetowym szkoleniu na stanowisko analityka kredytowego. Nie będzie stanowić zapory kwota wykupienia kursu, gdyż możliwe będzie złożenie wniosku do Urzędu Pracy w celu udzielenia dofinansowania.

Wszystkie usługi prowadzone przez specjalistów z Krajowej Izby Księgowych są poświadczone wszelkimi możliwymi certyfikatami ISO, co oznacza, że to najwyższy poziom edukacyjny z możliwych. Całość internetowego kursu analityka kredytowego kończy się egzaminem, którego zdanie jest równoważne ze zdobyciem kwalifikacji uprawniających do wykonywania tego zawodu. Certyfikat ukończenia szkolenia jest drukowany na tych samych wzorach, co w przypadku nauki w ośrodkach stacjonarnych. Oprócz tego można śmiało stwierdzić, że nie ma różnic między internetowym kursem analityka kredytowego a stacjonarnymi punktami szkoleń jakie mieszczą się w m.in. w Gdańsku, Poznaniu czy Warszawie. Różnica polega na tym, że pierwsza z opcji kształcenia się jest o niebo bardziej komfortowa. Poza tym wpis od Krajowej Izby Księgowych również robi dobre wrażenie w oczach osób zatrudniających.