Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogWarsz

W dzisiejszym świecie jasny i klarowny przepływ gotówki ma niebagatelne znaczenie w rozwoju gospodarki. W dobie cyfryzacji bardzo trudno jest ukryć różnego rodzaju nielegalne transakcje pieniężne i inne patologie, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla całych systemów finansowych. Niestety wraz z rozwojem bankowości elektronicznej rozwija się również działalność hakerska, której działania często są wymierzone w legalny obrót gotówką w internecie. Zazwyczaj wychwycenie błędu nie sprowadza się do analizy kodów binarnych i języków poszczególnych systemów operacyjnych, ale do weryfikacji raportów generowanych przez dane oprogramowanie. Znajdujące się w nich informacje są czarną magią dla laika jednak osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzą z dziedziny finansów, bez problemu rozszyfrują wszelką zawiłość i udaremnią przekręt. Osoby te to kontrolerzy finansowi, którzy stanowią bardzo pożądaną grupę specjalistów na rynku pracy. Z roku na roku przybywa firm, które chętnie wcieliłyby w swoje szeregi pracowników z tymi bezcennymi kompetencjami, gdyż są oni gwarantem prawidłowego działania mechanizmu finansowego w przedsiębiorstwie, jak i minimalizują niemal do zera ryzyko wystąpienia strat spowodowanych przez cyberprzestępców.

Krajowa Izba Księgowych jest podmiotem, który pozwoli zdobyć ci niezbędną wiedzę z dziedziny finansów i rachunkowości. Kurs kontrolera finansowego możesz ukończyć w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i każdym innym mieście, w którym obecnie się znajdujesz. Wystarczy, że uruchomisz komputer, podłączysz się do internetu, zalogujesz na specjalnej platformie edukacyjnej i możesz zacząć naukę. Podczas pracy z instruktażem z pewnością docenisz fakt, że nie jesteś zmuszony do kontaktu z innymi uczniami, natomiast twoim jedynym nauczycielem i wykładowcą będzie portal, nad którego opracowaniem czuwał sztab światowej sławy ekspertów. Nie ma nad tobą żadnego limitu czasowego, szkolenie możesz wykonywać tak długo, jak uznasz to za stosowne. Jednak pamiętaj, że im większym wykażesz się zapałem, tym szybciej otrzymasz tytuł kontrolera finansowego, który będzie twoją przepustką do podjęcia zatrudnienia w niezwykle dynamicznej i dobrze płatnej branży. A skąd możemy mieć pewność? Kursy organizowane przez KIK są zgodne ze standardem narzuconym przez MEN, nadto są realizowane w zgodzie z nadanymi instytucji certyfikatami ISO.

Nie musisz skupiać się tylko na podmiotach stricte prywatnych. Doskonałą alternatywą będą też różnego rodzaju instytucje państwowe jak choćby urzędy skarbowe czy centralne i regionalne izby obrachunkowe. Również urzędy niższego szczebla zaczynają tworzyć w swoich strukturach samodzielne stanowiska kontrolne, które, choć wiążą się ze sporą odpowiedzialnością, to należą do najlepiej opłacanych etatów w państwowej hierarchii zarobków.