To, jakimi środkami materialnymi dysponuje firma oraz w jaki sposób zarządza finansami, ma wpływ na jej funkcjonowanie. Celem współczesnych przedsiębiorstw jest budowanie przewagi konkurencyjnej, a to wymaga spojrzenia na możliwości rozwoju w szerszej perspektywie, nie tylko przez pryzmat pieniędzy na koncie firmowym. Zatem w tych działaniach pomocne będzie zorganizowanie audytu finansowego przeprowadzonego przez odpowiedniego specjalistę. Więcej na ten temat omówimy w dalszej części artykułu, dodatkowo wskażemy, że przyszły audytor szkolenie w tym zakresie może wykonać w sposób online.

Audyt finansowy przedsiębiorstwa 

Audyt finansowy to jedno z narzędzi analizy finansowej, wykorzystywane do przeprowadzania oceny działalności jednostek gospodarczych. Wykonuje się je w celu określenia planu przyszłego działania firmy ukierunkowanego na jej rozwój, a dodatkowo wspiera czynności porządkujące sytuację firmy na rynku finansowym.

Przeprowadzenie audytu finansowego wymaga zaangażowania specjalisty w tej dziedzinie, określanego jako audytor finansowy. Zadaniem tego pracownika jest wystawienie obiektywnej i niezależnej oceny sprawdzanych przez nią obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Stanowi ona podstawę do tego, by zweryfikować, czy firma realizuje swoje założenia.

Umiejętności audytora finansowego

Audytor finansowy sprawdza, czy prowadzona działalność jest zgodna z przepisami prawa oraz wewnętrznymi standardami, dlatego też powinien dobrze znać się na prawie. Oczywiście niezbędna jest mu rozległa wiedza w zakresie finansów i rachunkowości, gdyż bez tego nie jest w stanie przeprowadzić odpowiednio kontroli. Osoba przeprowadzająca audyt firmy na wpływ na jej dalsze funkcjonowanie, zatem odgrywa znaczną rolę w jej strukturze organizacyjnej. Dlatego też audytor finansowy powinien się cechować odpowiedzialnością, dokładnością i zaangażowaniem.

Zapisz się na “Kurs Audytor Finansowy” i zdobądź umiejętności audytora finansowego

Czego można nauczyć się na kursie audytora finansowego?

To, jaką tematykę porusza kurs audytora finansowego, zależne jest od placówki oświatowej, która go prowadzi. Program szkolenia powinien zostać opracowany w taki sposób, aby uczestnik zdobył wszechstronną wiedzę, którą wykorzysta w pracy audytora finansowego. Dodatkowo ważne jest, aby prezentowane informacje były na bieżąco aktualizowane i zgodne z obowiązującym prawem.

audytor finansowy

Oferowany przez naszą placówkę oświatową “Kurs Audytor Finansowy”, opracowany został przez specjalistów, aby kursant miał możliwość nabyć niezbędne umiejętności zawodowe. W związku z tym program składa się z czterech głównych modułów tematycznych, które są rozbudowane zgodnie z potrzebami szkoleniowymi. Należą do nich:

  • controlling w przedsiębiorstwie,
  • rachunkowość zarządcza i sprawozdawczość finansowa,
  • podatek PIT i CIT,
  • podatek VAT i cło.

Czy kurs na audytora można wykonać online?

Współczesne narzędzia e-learningowe umożliwiają wykonywanie kursów na audytora online bez obaw, że odbiegają one jakością od tradycyjnych szkoleń. Co więcej, kształcenie zdalne jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną połączyć kształcenie z innymi obowiązkami. Dzieje się tak, gdyż kursy na audytora online można wykonywać w każdym miejscu i o każdej porze, o ile posiada się komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu. 

Dodatkowo taka forma kształcenia wpływa korzystnie na proces edukacyjny ze względu na stały dostęp do materiałów i brak presji czasu. W odpowiedzi na potrzeby kursantów każde z wyżej wymienionych założeń spełnia znajdujący się w naszej ofercie “Kurs Audytor Finansowy”.

Dokumenty wystawiane po szkoleniu

Osoba, która pozytywnie ukończyła “Kurs Audytor Finansowy” otrzymuje od Krajowej Izby tytuł zawodowy, a także następujące dokumenty:

  • dyplom Audytora Finansowego, 
  • zaświadczenie na druku Ministra Edukacji Narodowej,
  • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim,
  • certyfikat ukończenia kursu w języku angielskim.