Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/151/kurs-ii-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogWarsz

Stanowisko dyrektora finansowego to trudne i jednocześnie atrakcyjne zajęcie. Trudne, ponieważ wiąże się z odpowiedzialnością i niemałą wiedzą. Tego typu praca to codziennie nowe wyzwania, których nie da się zamknąć w jeden schemat. Trzeba być przygotowanym do dynamicznie zmieniającej się sytuacji, bo pieniądz w dzisiejszym świecie nie znosi nudy, czego najlepszym przykładem są notowania giełdowe różnych spółek. Jednego dnia zyskują one na wartości liczonej w dziesiątkach milionów złotych, drugiego zaś zniżkują w zastraszającym tempie, często balansując na krawędzi bankructwa. Dyrektor finansowy, zatrudniony przez dany podmiot, jest odpowiedzialny za wszelkiego transakcje finansowe, nierzadko te giełdowe, zatem musi być przygotowany na każdą ewentualność, która pozwoli mu uratować z opresji powierzoną mu firmę. Wróćmy jednak do pozytywnych aspektów pracy dyrektora. Z racji piastowanej funkcji taka osoba może liczyć na naprawdę sowite wynagrodzenie. Mało tego, jest jedną z najważniejszych osób w przedsiębiorstwie. W związku z tym cieszy się ogólnym poważaniem i szacunkiem reszty współpracowników. Szef finansów zazwyczaj jest zatrudniany w dużych firmach, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku. Jednak prawdziwym smaczkiem jest praca bezpośrednio w sektorze bankowości. W tej dziedzinie gospodarki zarobki należą do najwyższych w skali kraju, dlatego warto to wykorzystać.

Kiedy już zdecydujesz, że zawód dyrektora finansowego to coś, w czym chciałbyś się sprawdzić, musisz podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą ci osiągnąć obrany cel. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług Krajowej Izby Księgowych (KIK). Jest to jednostka edukacyjna wpisana do rejestru szkół, która może poszczycić się wieloletnią, efektywną działalnością na rynku. Jej najlepszą opinią są tysiące zadowolonych absolwentów, którzy po odbyciu szkoleń realizowanych przez KIK, bardzo szybko znaleźli satysfakcjonujące zatrudnienie. A to dzięki realizacji programu zgodnego z MEN i certyfikatami jakości ISO. W przypadku szukania posady dyrektora finansowego musisz poświadczyć przyszłemu pracodawcy, że odbyłeś kurs II stopnia dyrektora finansowego. Jeśli Warszawa to twoje miejsce zamieszkania, to nie mogłeś trafić lepiej z wyborem lokalizacji. Krajowa Izba Księgowych w innowacyjny i wygodny sposób pozwoli zdobyć ci informacje oraz niezbędne uprawnienia. Całość wiedzy, dzięki której z sukcesem ukończysz szkolenie, znajdziesz na zaawansowanej technologicznie platformie e-learningowej. I co najważniejsze, nie musisz nawet wychodzić z domu, do nauki wystarczy komputer ze stałym połączeniem z internetem. To, jak szybko uporasz się z całym materiałem, zależy tylko od ciebie. Zaliczenie finalnej części instruktażu będzie skutkować otrzymaniem tytułu dyrektora finansowego II stopnia, który jest przepustką do podjęcia pracy choćby w sektorze bankowym.