Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/src-BlogKIK

Nieustanne poszerzenia swoich kompetencji zawodowych powinno leżeć w gestii każdego pracownika bez względu na swój wiek czy stanowisko na jakim pracuje. Dla osób pracujących lub planujących rozpocząć pracę w księgowości polecane są kursy organizowane przez Krajową Izbę Księgowych. Są one nie tylko oparte na przyjaznych i efektywnych metodach nauki, ale również prowadzone zgodnie z wszelkimi wymogami stawianymi m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W przeciwieństwie do innych placówek oferujących szkolenia, kursy dostępne w KiK posiadają certyfikat ISO, który świadczy o wysokiej jakości realizowanych zajęć, a osoba kończąca kursy dostaje cenione certyfikaty oraz zaświadczenie. Wśród polecanych szkoleń organizowanych przez tę instytucje znajduje się między innymi kurs kadry i płace, który jest realizowany także online, co jest bardzo przystępnym rozwiązaniem dla wielu kursantów, którzy nie mogą pozwolić sobie na realizację kursu w sposób stacjonarny.

Krajowa Izba Księgowych jest wpisana na listę instytucji szkoleniowych współpracujących z Urzędem Pracy. W praktyce oznacza to, że osoby bezrobotne mogą wnioskować o pokrycie kosztów szkolenia przez odpowiedni do swojego miejsca zamieszkania Urząd Pracy. Dzięki temu istnieje możliwość odbycia bezpłatnego szkolenia oraz poszerzenia swoich kompetencji zawodowych. Pozwala to na zwiększenie swojej atrakcyjności w oczach przyszłego pracodawcy, a co za tym idzie bezpośrednio wpływa na większe możliwości znalezienia pracy w interesującym obszarze zawodowym. Warto jest skorzystać z takiego udogodnienia, ponieważ bezpłatnie można odbyć kurs i otrzymać stosowane dokumenty potwierdzające umiejętności i kwalifikacje. Kurs kadry i płace online możemy wykonać nawet za darmo. Kurs sponsorowany przez UP jest świetnym rozwiązaniem dla absolwentów studiów, którzy jeszcze nie znaleźli pracy oraz są zarejestrowani w Urzędzie Pracy. Pozwala na poszerzenie fachowej wiedzy oraz szlifowanie umiejętności – bardzo często w trakcie studiów zajęcia praktyczne są przeprowadzone w niewielkiej ilości, dlatego też osoba nowa na rynku pracy ma trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Wieloletnia współpraca na linii Krajowa Izba Księgowych oraz Urzędy Pracy pozwoliła na wypracowanie ułatwionego sposobu dotarcia do zainteresowanych osób bezpłatnymi szkoleniami z zakresu księgowości oraz sprowadzenia wszelkich wymaganych formalności do minimum. Dzięki temu, że wartość bonów szkoleniowych, o które można się ubiegać w ramach dofinansowania, oscyluje nawet w granicach kilku tysięcy złoty, a każdy bezrobotny może wnioskować o realizację nawet kilku kursów – nie tylko kursu z kadr i płac.