Specjalista ds. kadr to wbrew pozorom nie tylko osoba, która zajmuje się rekrutacją czy oddelegowaniem pracowników do pracy. Ma bardzo szeroki zakres obowiązków i zajmuje odpowiedzialne stanowisko, ponieważ w jej gestii leży również zarządzanie urlopami czy wynagrodzeniami. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak wybrać odpowiedni kurs dla przyszłego specjalisty ds. kadr.

Jak podjąć zatrudnienie jako specjalista ds. kadr? Kurs jest dobrym rozwiązaniem!

Kursy „Specjalista ds. kadr” pozwalają dowiedzieć się więcej o:

 • podstawowych zagadnieniach z zakresu prawa pracy;
 • zatrudnianiu pracowników i ustalaniu stosunku pracy;
 • urlopach i czasie pracy;
 • wypłacaniu wynagrodzenia za pracę.

kursy specjalista ds. kadr i płac

Konieczność znajomości tak szerokiego (a nawet znacznie szerszego) katalogu zagadnień wynika z tego, że specjalista ds. kadr zajmuje się nie tylko zatrudnianiem pracowników, ale również ich dokumentacją, udzielaniem im urlopów, ewidencjonowaniem czasu pracy, wyliczaniem nadgodzin czy wypłacaniem wynagrodzeń za pracę.

Jak wybrać dobry kurs online?

Wybierając kurs online, należy upewnić się przede wszystkim, że:

 • podmiot, który go organizuje, posiada odpowiednie kompetencje oraz pozwolenia,
 • dyplom będzie uznawany przez pracodawców, a ukończenie kursu umożliwi zdobycie odpowiedniego tytułu,
 • zakres zagadnień, które obejmuje program, jest wystarczająco szeroki,
 • materiały do nauki pozwolą zdobyć realną wiedzę.

Oprócz tego, jeżeli instytucja organizująca posiada wpis na listę instytucji szkoleniowych, będzie można starać się o dofinansowanie na kurs z Urzędu Pracy – to spora zaleta podczas poszukiwania szkolenia! Niektóre ośrodki szkoleniowe takie jak Krajowa Izba Księgowych chętnie udzielają informacji, a nawet pomagają zdobyć fundusze na rozwój!

JEŚLI CHCESZ ZOSTAĆ SPECJALISTĄ DS. KADR KONIECZNIE ZAINTERESUJ SIĘ KURSEM ONLINE PROWADZONYM PRZEZ KRAJOWĄ IZBĘ KSIĘGOWYCH!

Specjalista ds. kadr – kurs online – zalety

Żeby podjąć zatrudnienie jako specjalista ds. kadr, warto ukończyć „Kurs Specjalista ds. kadr i płac”. Do dyspozycji są szkolenia stacjonarne i internetowe, jednak my rekomendujemy wybór tych organizowanych przez Krajową Izbę Księgowych w trybie nauki zdalnej. Sposób kształcenia z wykorzystaniem metod nauczania na odległość nie wymaga od kursantów dojazdów czy regularnego stawiania się w określonym miejscu na mapie polski. Pozwala przestudiować najważniejsze zagadnienia potrzebne do wykonywania zawodu w zaciszu własnego domu.

Co daje „Kurs specjalista do spraw kadr”?

Kurs Specjalista ds. Kadr” pozwala uzyskać:

 • dyplom o jego ukończeniu;
 • zaświadczenie potwierdzające udział w kursie;
 • tytuł specjalisty ds. kadr;
 • certyfikat ukończenia kursu.

Kwalifikacje, które zdobywa się dzięki ukończeniu szkolenia, pozwalają pracować na omawianym stanowisku w placówkach prywatnych i państwowych. Dokumenty, które otrzymuje się na koniec warto załączyć wraz z CV podczas rekrutacji na to stanowisko.

W Krajowej Izbie Księgowych do Twojej dyspozycji są nie tylko Kursy dla specjalistów do spraw kadr, ale także „Kurs specjalista ds. Kadr i Płac”, który pozwoli Ci nabyć wiedzę z zakresu obsługi programu kadrowo-płacowego, wypłacania wynagrodzeń za pracę, naliczania urlopów, zatrudniania pracowników, a także innych, podstawowych zagadnień z zakresu prawa pracy, dotyczących przykładowo umów, aktów wewnątrzzakładowych, dokumentacji pracowniczej i obowiązków pracodawcy. Po ukończeniu tego kursu otrzymuje się dyplom, tytuł, zaświadczenie o jego ukończeniu oraz certyfikat. Już dziś rozpocznij edukację z Krajową Izbą Księgowych!