Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/154/kurs-ii-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogSzczecin

Kierownik biura rachunkowego odpowiada za nadzór nad całym działem księgowości. Do jego obowiązków należy nadzór nad pracownikami, ale także sprawowanie innych funkcji w zakresie księgowo-rachunkowych, czyli na przykład wypełnianie dokumentów, prowadzenie raportów, pisanie sprawozdań i uzupełnianie innej dokumentacji niezbędnej do funkcjonowania firmy.

Jednym ze sposobów, aby zostać kierownikiem biura rachunkowego, jest uczestniczenie w specjalistycznym kursie zawodowym, który na przykład jest realizowany przez Krajową Izbę Księgowych. Kursy prowadzone przez KIK są prowadzone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, a zakres merytoryczny treści oferowany kursantom jest na bieżąco sprawdzany przez czołowych specjalistów z zakresu księgowości i rachunkowości. Kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego ma miejsce między innymi w mieście Szczecin, jak również w innych miejscowościach.

Krajowa Izba Księgowych oferuje także dla swoich kursantów możliwość odbycia szkolenia przez internet za pomocą zajęć prowadzonych w formie zdalnej, dzięki czemu każda osoba zainteresowana kursem może w swobodny sposób dopasować naukę oraz tryb zajęć do swoich obowiązków oraz trybu życia. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób pracujących zawodowo, dla studentów, dla osób pochodzących z małych miejscowości, dla których dojazdy mogłyby być bardzo kłopotliwe oraz na przykład dla osób niepełnosprawnych czy matek z dziećmi, które na co dzień zajmują się domem, ale w przyszłości chciałaby wrócić do swojego zawodu w księgowości.

Kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego realizowany przez Krajową Izbę Księgowych porusza zarówno kwestie teoretyczne związane z funkcjonowaniem zawodu kierownika biura rachunkowego w mniejszych oraz większych placówkach, jak również kwestie związane z zagadnieniami z zakresu prawa i szeroko pojętej rachunkowości i finansów, a także praktyczne umiejętności, do których można zaliczyć między innymi obsługę fachowych i specjalistycznych programów informatycznych, bardzo przydatnych w pracy i znacznie ułatwiających pełnienie obowiązków służbowych. O wysokiej jakości kursu na kierownika biura rachunkowego świadczą między innymi pozytywne opinie absolwentów oraz specjalistów zakresu księgowości. Mówią one przede wszystkim o profesjonalizmie i wysokiej zawartości merytorycznej oferowanych treści oraz o ich usystematyzowanemu przedstawieniu, dzięki czemu materiał jest w dużej mierze uproszczony i zrozumiały dla wszystkich uczestników.

Na przestrzeni lat kursy oferowane przez Krajową Izbę Księgowych, w tym kurs II stopnia kierownika biura rachunkowego zdobyły wiele cennych certyfikatów oraz wyróżnień – jednym z nich jest certyfikat ISO, który mówi o wysokiej jakości kształcenia i profesjonalizmie w organizowaniu kursów zawodowych oraz spełnieniu wszelkich wytycznych dotyczących dodatkowego kształcenia dla osób dorosłych.