Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/152/kurs-dyrektora-finansowego-online/src-BlogLubl

Dyrektor finansowy to osoba zatrudniona w wielu firmach i należąca do sektora księgowości i rachunkowości. W swojej pracy jest ona odpowiedzialna przede wszystkim za przygotowanie budżetu finansowego oraz kontrolowanie jego realizacji względem określonych przez przedsiębiorstwo planów, a także za koordynacja systemu sprawozdawczości finansowej. W większości przypadków dyrektor finansowy jest także zwierzchnikiem osób pracujących na niższych stanowiskach oraz koordynuje ich pracę, służąc swoją radą oraz doświadczeniem.

Stanowisko dyrektora finansowego powszechnie uważane jest za odpowiedzialne, ale także wiążące się z bardzo ciekawą i urozmaiconą pracą, w której większość osób pracujących na takim stanowisku jest bardzo zadowolona. Dyrektor finansowy może liczyć na dobre wynagrodzenie, choć bez wątpienia jest ono uzależnione od wielkości przedsiębiorstwa oraz branży, w której funkcjonuje dana firma. Może on także liczyć na szereg udogodnień jak na przykład służbowy samochód, laptop czy telefon komórkowy. Wynagrodzenie oraz dodatkowe benefity uzależnione są przede wszystkim od wewnętrznej polityki firmy.

Aby móc pracować i zarabiać jako dyrektor finansowy niezbędne jest posiadanie wysokich kompetencji zawodowych, a także doświadczenie w branży. Większość dyrektorów finansowych swoją karierę zawodową rozpoczynała od pracy na innych stanowiskach, stopniowo awansując aż do tej funkcji. Aby zwiększyć swoje perspektywy zawodowe i móc uzyskać zatrudnienie lub awans na stanowisko dyrektora finansowego bardzo pomocne jest posiadanie certyfikatu oraz tytułu zawodowego, które można uzyskać poprzez uczestnictwo w profesjonalnych kursach. Kurs dyrektora finansowego odbywa się np. w Lublinie, ale nie tylko. Ma on miejsce również na terenie innych miast w całej Polsce, a dla osób, dla których wszelkie terminy są niezbyt odpowiednie, bardzo dobrym rozwiązaniem są szkolenia online. Można je znaleźć w ofercie między innymi Krajowej Izby Księgowych. Warto zaznaczyć, że kursy zdalne są tak samo wartościowe jak standardowe kursy stacjonarne, a omawiany zakres materiału niewiele się różni.

Krajowa Izba Księgowych przykłada bardzo dużą wagę do realizacji treści oraz jej profesjonalnego przygotowania. W tym celu zatrudnia ona szereg specjalistów, którzy są odpowiedzialni za zakres merytoryczny oraz przygotowanie materiału zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co niewątpliwie wpływa na efektywność kursów. Kurs na dyrektora finansowego skierowany jest dla osób czynnych zawodowo, jak również dla studentów oraz osób, które chcą rozpocząć swoją karierę zawodową w branży księgowości oraz finansów.