Kurs głównego księgowego Białystok

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogBialy

Każda osoba ucząca się rachunkowości z pewnością planuje swoją karierę w zawodzie księgowego. Ale jaki jest najwyższy stopień i jak można go szybko osiągnąć? Nie da się ukryć, że najważniejszą osobą w dziale księgowym czy to w firmie prywatnej, przedsiębiorstwie państwowym czy nawet w biurze rachunkowym jest główny księgowy, ale najwyższą pozycję zawodową osiąga dyplomowany księgowy. Obecnie w Polsce istnieje kilka stopni kwalifikacji zawodowej, które należy zdobyć, aby osiągnąć to stanowisko.

Pierwszy to stopień księgowego, który może być poprzedzony pracą jako asystent do spraw księgowości. Kolejny stopień to specjalista do spraw rachunkowości, ale księgowy może sobie zrobić też konkretną specjalizację na przykład z zakresu rachunkowości podatkowej. Dopiero trzecim stopniem jest główny księgowy. A potem można jeszcze zostać dyplomowanym księgowym. Jednak czy trzeba podążać taką ścieżką kariery? Czy nie da się zostać głównym księgowym szybciej? Oczywiście jest to możliwe.

Co do zasady, tylko osoby starające się o posadę głównego księgowego w przedsiębiorstwach państwowych muszą spełniać wymagania określone konkretnie w rozdziale 8a Ustawy o rachunkowości. W przedsiębiorstwach prywatnych wybór też może być dokonany po prostu na podstawie kwalifikacji zawodowych o różnym stopniu czy doświadczeniu zawodowym. Można więc powiedzieć, że łatwiej będzie dostać taką pracę w firmie prywatnej. Jednak nie oznacza to, że taką pracę dostanie każdy.

Warto zrealizować kurs głównego księgowego w Białymstoku czy innym mieście, gdzie mieszkamy lub pracujemy, aby podszkolić swoje umiejętności. Co nam da taki kurs? Wydawać by się mogło, że samo doświadczenie w pracy w księgowości wystarczy, aby znać wszystkie tajniki prowadzenia ksiąg rachunkowych, podatków czy wystawiania i ewidencjonowania dokumentów handlowych. Jednak główny księgowy odpowiada za każde działanie podejmowane w całym dziale księgowym, dlatego musi mieć bardzo duży zakres wiedzy z każdej dziedziny od podatków, po inwestycje. Tego właśnie można nauczyć się na kursie dla głównych księgowych.

Bardzo ważne jest jednak miejsce, w którym będziemy odbywać kurs. Warto tutaj postawić na doświadczoną jednostkę taką jak Krajowa Izba Księgowych, gdzie można zrealizować taki i inne kursy z zakresu rachunkowości w modelu online. Nadzór nad tym kursem sprawuje MEN, a sama jednostka jest wpisana na listę placówek oświatowych dlatego można mieć pewność, że nauka podjęta w Krajowej Izbie Księgowych naprawdę dużo wniesie do naszych umiejętności. A ponadto po kursie otrzymamy certyfikat z kwalifikacjami zawodowy, który wydawany jest na wzorze MEN, a więc zostanie zaakceptowany bez problemu w każdym zakładzie pracy.