Kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej Łódź

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/143/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-podatkowej-online/src-BlogLodz

Specjalista do spraw rachunkowości podatkowej jest jednym z pracowników działu księgowości oraz rachunkowości. Stanowisko to istnieje w większości firm oraz większych przedsiębiorstw, a także w instytucjach – zarówno tych publicznych, jak również sektora prywatnego. Specjalista do spraw rachunkowości podatkowej odpowiada za prawidłowe zastosowanie norm, które dotyczą (jak można łatwo się domyślić) przede wszystkim rozliczeń podatkowych. Dodatkowo w swojej pracy zajmuje się on najczęściej rozliczaniem kont księgowych, a także prowadzeniem rozliczeń finansowych z tytułu rachunkowości podatkowej. Do obowiązków osoby zatrudnionej na takim stanowisku należy również przygotowywanie okresowych analiz, sprawozdań i raportów, które są najczęściej przekładane wobec wyższych stanowisk – na przykład powstają na zlecenie dyrektora finansowego.

Stanowisko specjalisty do spraw rachunkowości podatkowej jest funkcją bardzo odpowiedzialną i wymagającą, dlatego też ważną kwestią jest fakt, aby osoba zatrudniona na takim stanowisku posiadała określone kwalifikacje i odpowiednie wykształcenie zawodowe. Aby móc dobrze sprawdzać się w tym zawodzie przydatne jest uczestnictwo w specjalistycznym kursie zawodowym, który umożliwia uzyskanie tytułu specjalisty do spraw rachunkowości podatkowej oraz pozwala na otrzymanie wartościowej i kompleksowej wiedzy na ten temat. Kursy tego typu organizowane są przez liczne placówki w Polsce. Kurs specjalista ds. rachunkowości podatkowej odbywa się np. w Łodzi, gdzie podmiotem realizującym szkolenie jest Krajowa Izba Księgowych, która od lat cieszy się bardzo dużą popularnością i dużym uznaniem ze strony specjalistów z zakresu księgowości oraz absolwentów kursu.

Kursy realizowane przez Krajową Izbę Księgowych prowadzone są zgodnie z założeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących kształcenia dodatkowego dla osób dorosłych, co jest gwarancją bardzo wysokiej jakości i sprawdzonej renomy kursu. Niewątpliwą zaletą szkolenia prowadzonego przez KIK jest również możliwość swobodnego dopasowania nauki do swoich pozostałych obowiązków, poprzez możliwość odbycia kursu online w postaci zdalnej. Szkolenie online jest tak samo wartościowe jak standardowe kursy stacjonarne, a zakres omawianych treści obejmuje podobne zagadnienia tematyczne. Krajowa Izba Księgowych przykłada dużą wagę do wysokiej jakości merytorycznej przedstawianych treści, co jest gwarancją zadowolenia każdego uczestnika kursu. Materiały przygotowywane są przez specjalistów, a tematyka poruszanych treści jest w pełni usystematyzowana i klarowna dla każdego.