Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogLubl

Dla wielu osób zatrudnienie w branży księgowości to gwarancja stabilnego zatrudnienia oraz dobrze płatnej pracy. Jest w tym dużo prawdy, warto jednak pamiętać, że praca w księgowości nie należy do najłatwiejszych. Bez względu na zajmowane stanowisko jest to bardzo odpowiedzialna funkcja od której wiele w firmie zależy. Wśród licznych zawodów, które należą do branży księgowości od dłuższego czasu bardzo popularne jest stanowisko kontrolera finansowego, który zazwyczaj pracuje w dziale kontrolingu lub po prostu w dziale rachunkowości i finansów – zależy to przede wszystkim od wielkości i rodzaju firmy czy jednostki w której znalazł zatrudnienie.

Do głównych obowiązków kontrolera finansowego, należy przede wszystkim kontrola i analiza wszelkiej dokumentacji związanej z finansami oraz rachunkowością w firmie. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi posiadać niezbędne kwalifikacje, w tym tytuł kontrolera finansowego. Jednym ze sposobów, aby uzyskać taki tytuł jest udanie się na specjalistyczny kurs zawodowy, który organizowany jest na terenie Polski przez wiele podmiotów. Kurs I stopnia kontrolera finansowego odbywa się między w Lublinie, ale również w innych miastach w całym kraju. Na tle różnorodnych jednostek, które zajmują się organizacją takich szkoleń wyróżnia się między innymi Krajowa Izba Księgowych. Dla swoich potencjalnych kandydatów na kursy przygotowała bardzo ciekawą ofertę. Są to kursy online, a wśród nich znajduje się właśnie kurs I stopnia kontrolera finansowego, ale też wiele innych kursów z zakresu księgowości i finansów.

Zdalny kurs pozwala na pogodzenie nauki z innymi obowiązkami, co niewątpliwie jest bardzo dużym udogodnieniem dla osób pracujących czy studiujących. Kurs I stopnia kontrolera finansowego realizowany przez KIK uprawnia do podjęcia (oczywiście po uprzednim zaliczeniu szkolenia kursu drugiego stopnia, a tym samym zdobycia później uprawnień do pełnoprawnych kwalifikacji zawodowych) zawodu kontrolera finansowego. Po ukończeniu I stopnia kursu każdy uczestnik dostaje od Krajowej Izby Księgowych certyfikat ukończenia pierwszej części kursu. Kurs I stopnia kontrolera finansowego prowadzony przez KIK posiada certyfikat ISO, który świadczy o bardzo wysokiej jakości kształcenia, a całość kursu realizowana jest zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co zwiększa renomę kursu i jest gwarancją tego, że otrzymane dzięki niemu kwalifikacje zawodowe będą doceniane przez potencjalnych pracodawców i czołowe polskie firmy zajmujące się księgowości i rachunkowością.