Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogLubl

W ostatnich miesiącach bardzo często można znaleźć oferty pracy dla fakturzystek. Wiele osób może mylić zawód fakturzystki ze sprzedawcą lub z księgową, jednak jest to osobny zawód, który faktycznie po części może też wykonywać sprzedawca lub zajmować się nim księgowa. Fakturzystka jak nazwa wskazuje zajmuje się dokumentami handlowymi, czyli fakturami. Jednak tak naprawdę jest to osoba pracująca w dziale księgowości, która jest odpowiedzialna za obieg dokumentacji handlowej. Oczywiście sprzedawcy w sklepach także mogą wystawiać faktury sprzedaży czy przyjmować faktury zakupu, ale to zwykle jedyna czynność jaką podejmują w tym zakresie, a fakturzystka zajmuje się wieloma innymi sprawami.

Zadania jakie powierzane są fakturzystce mogą się różnić w zależności od miejsca pracy. Inaczej może wyglądać dzień pracy fakturzystki w biurze rachunkowym, a inaczej w firmie prywatnej. Jednak ogólnie osoba ta jest odpowiedzialna za wystawianie faktur podmiotom zewnętrznym oraz innych dokumentów z tym związanych, jak na przykład Wydanie Zewnętrzne. Może się także zajmować przyjmowaniem dokumentów rozliczeniowych, wprowadzeniem faktur do systemu, rozliczaniem dokumentów magazynowych i kontrolą nad dostawą czy też planowaniem dostaw. Czasem fakturzystka odpowiada też za wystawianie korekt faktur, ale częściej jest to przekazywane księgowemu. Jak zostać fakturzystką? Może w tym pomóc kurs fakturzystki w Lublinie czy innym mieście metodą e-learningową.

Kursy internetowe wbrew pozorom cieszą się dużą popularnością. W wygodny sposób można zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Wystarczy zapisać się na kurs, zalogować na platformę e-learningową i zacząć naukę. Oznacza to w praktyce, że można się uczyć o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko mamy na to czas albo chęci do nauki. Ponadto ucząc się w domu, w swoim tempie sama nauka staje się szybsza i bardziej efektywna. Odpadają też dodatkowe koszty, które trzeba by było ponieść na przykład na dojazd do miejsca zajęć czy noclegi w przypadku kursów weekendowych. A tak można uczyć się w dowolnej chwili i w wybranym przez siebie miejscu.

Jednak ważne jest, aby dobrze wybrać organizatora kursu. Nawet na kursach online musi być pewien standard nauki wyznaczany przez Ministra Edukacji Narodowej. Dlatego też warto na kurs fakturzystki zapisać się do Krajowej Izby Księgowych, ponieważ jednostka ta organizuje kursy, które są sprawdzane przez MEN. Każda osoba, która zaliczy kurs otrzyma dokument potwierdzający nabytą wiedzę i kwalifikacje zawodowe na dokumencie zgodnym ze wzorem MEN. W praktyce oznacza to, że Krajowa Izba Księgowych gwarantuje, że osoba kończąca kurs ma stosowny poziom wiedzy, aby być fakturzystką. Dlatego tak chętnie osoby z tego typu dokumentem są przyjmowane do pracy.