Kurs II stopnia głównego księgowego Radom

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogRadom

Wytyczne i wymogi prawne obowiązujące w Polsce wymagają od każdej firmy nienagannego prowadzenia dokumentacji i rozliczeń – nad tymi i wieloma innymi kwestiami czuwa przede wszystkim dział księgowości i różni specjaliści z tego sektora. Zazwyczaj nadrzędną funkcję w zespole zajmującym się rachunkowością i księgowością posiada główny księgowy. Na takim stanowisku zatrudniani są wyłącznie wykwalifikowani pracownicy, którzy mogą pochwalić się sporym doświadczeniem zawodowym. Zazwyczaj są to osoby, które rozpoczynały swoją pracę na niższych szczeblach księgowości, a z czasem na drodze awansu udało im się uzyskać stanowisko głównego księgowego. Zawód głównego księgowego jest bardzo wymagający oraz odpowiedzialny – wymaga bardzo dużego zaangażowania oraz poświęcenia. Trud zawodu w pełni rekompensuje jednak wysokie stanowisko, które cieszy się dużym poważaniem oraz bardzo dobrymi warunkami finansowymi. Główny księgowy może liczyć także na szereg dodatkowych profitów płynących z pracy – często jest to między innymi służbowy samochód czy służbowy telefon komórkowy oraz laptop. Ze względu na szereg zmian, jakie nieustannie zachodzą na poziomie prawa, a także zasad prowadzenia odpowiedniej księgowości w firmach – w zależności od specjalizacji przedsiębiorstwa oraz wielu innych aspektów jego działalności – niezbędne jest ciągle poszerzenie kwalifikacji zawodowych przez osobę głównego księgowego. Wiele firm wychodzi temu naprzeciw i organizuje kursy z zakresu różnych specjalizacji w księgowości. Na tle podmiotów organizujących niewątpliwie wyróżnia się Krajowa Izba Księgowych, która dla wszystkich potencjalnych uczestników swoich szkoleń przygotowała ciekawą alternatywę dla kursów stacjonarnych – mianowicie są to kursy online. Do tej pory większość kursów organizowanych przez firmy odbywała się w ściśle określonym miejscu – np. kurs II stopnia głównego księgowego odbywał się w mieście Radom, co znacznie ograniczało dostępność szkoleń dla wielu osób.

Kursy internetowe realizowane przez Krajową Izbę Księgowych są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących czy studiujących, a także dla osób niepełnosprawnych ponieważ nie wymagają uciążliwych dojazdów i wielu podróży (na przykład w sytuacji, kiedy kurs odbywa się w innym mieście niż dana osoba aktualnie mieszka) oraz pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo czasu, który można poświęcić na dodatkową naukę lub inne zobowiązania. Internetowy kurs II stopnia głównego księgowego realizowany przez KIK zgodny jest z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, co stanowi o jakości kształcenia oraz zdobytym certyfikacie ISO. Treści omawiane podczas kursu podzielone są na bloki tematyczne, które zawierają zagadnienia zarówno z zakresu teorii, jak i praktycznych aspektów wykonywania zawodu – dzięki temu możliwe jest kompleksowe przygotowanie kursantów do służbowych obowiązków na każdym etapie pracy oraz reprezentowanie przez absolwentów wartościowych i profesjonalnych umiejętności oraz kompetencji zawodowych.