Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/145/kurs-ii-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogToruń

Chcąc zostać kontrolerem finansowym niekoniecznie trzeba spędzić pięć lat na studiach. Można zapisać się na kurs II stopnia kontrolera finansowego w Toruniu albo w inny mieście czy uczyć się przez e-learning. Umożliwi nam to poszerzenie wiedzy nabytej na kursie I stopnia, który obowiązkowo trzeba zaliczyć, jeśli chcemy zapisać się na kurs na kolejnym stopniu. A w ostateczności po kilkunastu tygodniach nauki zdobędziemy uprawnienia kontrolera finansowego. Ogólnie kurs II stopnia to środkowy kurs, który omawia bardzo wiele szczegółowych zagadnień, które każdy kontroler finansowy musi znać.

Czego zatem można nauczyć się z tego kursu online? Na pewno poruszone zostaną zagadnienia związane z wartością pieniądza czy też z oceną projektów inwestycyjnych. Kontroler finansowy musi choćby znać podstawy finansów, ich funkcje oraz przepływy finansowe czy też jak obliczyć potencjalne zyski i straty z inwestycji. Odpowiedzialny w swojej pracy będzie też za pisanie sprawozdań i raportów, a więc i o tym będą zajęcia na kursie. Bardzo wiele czasu każdy kontroler będzie poświęcał na analizy, dlatego i to jak prowadzić analizę finansową, jakie są najczęstsze pułapki analizy finansowej czy jak liczyć wskaźniki i rozpoznawać trendy także będzie materiałem omówionym na kursie. Ważna jest też polityka kredytowa, controlling, budżetowanie czy znajomość rynków finansowych, dlatego kurs zawiera i takie materiały do nauki.

Wybierając kurs online trzeba sprawdzić do jakiej szkoły się tak naprawdę zapisujemy. Niestety nie każda jednostka organizująca kursy faktycznie ma do tego uprawnienia. Dlatego zawsze warto to sprawdzić samodzielnie. Na co trzeba zwracać uwagę? Najważniejsze są wpis do ewidencji szkół i placówek oświatowych oraz do rejestru instytucji szkoleniowych. Kto spełnia takie wymagania? Krajowa Izba Księgowych, a do tego kursy organizowane przez tę placówkę są zgodne z wymogami Ministra Edukacji Narodowej. Oprócz tego Krajowa Izba Księgowych może poszczycić się certyfikatem ISO 9001:2009, który potwierdza wysoką jakość kursów, które są przez nią organizowane.

Mimo, że w Krajowej Izbie Księgowych zapisujemy się na kurs online to i takie kursy są nadzorowane przez MEN. Dlatego można mieć pewność, że jeśli kursy w KIK są zgodne z wymogami MEN to są one najwyższej jakości. Warto wiedzieć, że po zakończeniu kursu otrzymamy certyfikat ukończenia kursu i uprawnienia kontrolera finansowego wydawane na druku zgodnym ze wzorem MEN. Na takich dokumentach nie ma adnotacji czy był to kurs online czy stacjonarny. Jednakże ponieważ są to dokumenty uznawane przez Ministra Edukacji Narodowej będą one uznawane za wartościowe także w każdym zakładzie pracy.