Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/141/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-zarzadczej/src-BlogGdańsk

Ile potrzeba godzin, aby zostać specjalistą ds. rachunkowości zarządczej? Nie ma jednej, trafnej odpowiedzi na to pytanie, gdyż to sprawa indywidualna. Niektóre osoby wymagają dostosowania swojej nauki do własnego tempa przyswajania nowej wiedzy, stąd też będą potrzebowały nieco więcej czasu na to. Celem kształcenia każdego kursu dotyczącego rachunkowości zarządczej jest teoretyczne i praktycznie przygotowanie słuchacza do wykonywania zawodu. Zazwyczaj tego rodzaju zajęcia skierowane są do osób, które posiadają kilkuletnią praktykę zawodową, głównie na samodzielnych stanowiskach w pionach finansowo-księgowych lub też posiadają ogólną wiedzę na temat zakresu obowiązków, zainteresowań samodzielnych księgowych, czyli bilansistów.

Forma kursu może być dowolna, a dowodem na to są działania podjęte przez Krajową Izbę Księgowych. Ta instytucja szkoleniowa złożona z wysokiej klasy, wybitnych specjalistów z branży rachunkowości stworzyła e-platformę, na której kursanci mogą w trybie online zapoznawać się z tematyką związaną z działaniami, jakie podczas swojej pracy musi podejmować specjalista ds. rachunkowości zarządczej. Na uwagę zwraca fakt, że Krajowa Izba Księgowych posiada wszelkie niezbędne certyfikaty ISO świadczące o jakości oferowanych usług. Oprócz tego, to jednostka systemu edukacji w naszym kraju, która została wpisana do ewidencji szkół i placówek, a także rejestru instytucji szkoleniowych. Postęp technologiczny sprawił, że innowacje takie jak internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości zarządczej trafiają w potrzeby rynku. Potencjalni przyszli specjaliści nie muszą pokonywać wielu kilometrów do ośrodka szkoleniowego, ani też martwić się o koszty związane z pokryciem noclegu w pokoju hotelowym czy posiłków. Te koszty dodatkowe często eliminują młode osoby, które jeszcze nie posiadają dochodu, który pozwoliłby im na doszkalanie się w ten sposób.

Krajowa Izba Księgowych zadbała o to, aby każde działanie odbywało się zgodnie z przepisami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Internetowy kurs specjalisty ds. rachunkowości zarządczej jest identyczny pod względem prawnym w stosunku do szkoleń w Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie. Ukończenie z wynikiem pozytywnym egzaminu końcowego jest równoznaczne z pełnoprawnym posiadaniem kwalifikacji, a także dokumentów, które są drukowane na takich samych wzorach, jak i przepisach prawnych co w standardowych szkoleniach. Innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez Krajową Izbę Księgowych to wybieganie w przyszłość, która już teraz znajduje uznanie wśród potencjalnych pracodawców. Taki wpis do CV to praktycznie 100% gwarancja zdobycia dobrze płatnego zawodu jako specjalista ds. rachunkowości zarządczej.