Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogGdynia

W Polsce brakuje księgowych, a pracodawcy skrupulatnie poszukują specjalistów na wiele stanowisk. Tak w dużym skrócie można opisać obecną sytuację na polskim rynku pracy. Stanowisko głównego księgowego jest deficytowe w aż czternastu województwach naszego kraju. Problem leży nie tylko w liczbie kandydatów, ale także wielu z nich nie potrafi dopasować się do wymagań pracodawców. Dla wielu to stanowisko o profilu strategicznym, dlatego przeprowadzane rekrutacje są starannie przeprowadzane. Zwiększenie swoich szans oraz znalezienie wymarzonej pracy dla wielu kandydatów to nie tylko umiejętność trafienia w klucz pracodawcy, ale także nabycie odpowiednich kwalifikacji, uprawnień oraz doświadczenia. Dla wielu osób przeprowadzających rekrutację istotny właśnie jest dotychczasowy dorobek.

Zadbać o prawidłowe wykształcenie postanowiła Krajowa Izba Księgowych. Ta niezwykle renomowana instytucja od wielu lat sprawuje patronat nad tą branżą. Tym samym, w ostatnich miesiącach zebrała wielu wybitnych specjalistów, aby rozpoczęli prace nad nowym projektem. Chodzi o internetowy kurs II stopnia głównego księgowego, czyli materiał edukacyjny dla najbardziej zaawansowanych specjalistów w tej materii. Platforma edukacyjna umiejscowiona na wydajnym serwerze ma posłużyć takim osobom do pogłębiania swojej wiedzy na temat wykonywanej pracy w zakresie stanowiska głównego księgowego. Można już na tę chwilę stwierdzić, że misja rozpoczęta przez Krajową Izbę Księgowych zakończy się sukcesem. Od kilku tygodni do systemu zarejestrowało się wiele osób, wielu też zdało egzamin końcowy z wynikiem pozytywnym. W ten sposób bez wychodzenia z domu, bez konieczności przestawiania swojego dotychczasowego planu zajęć można dokształcić się. Wszystko odbywa się od początku do końca zgodnie z prawem, z rozporządzeniami nadanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Krajowa Izba Księgowych tak jak już zostało to wspomniane, posiada wszelkie uprawnienia, które są wymagane w naszym kraju. Znajduje się m.in. na liście instytucji szkoleniowych oraz wykazie szkół i placówek edukacyjnych.

Usługi, które proponuje Krajowa Izba Księgowych są oznaczone certyfikatami ISO, co świadczy o wysokiej jakości szkoleń. Można z całą pewnością stwierdzić, że internetowy kurs II stopnia głównego księgowego jest traktowany przez pracodawców na równi, co zajęcia odbywające się w stacjonarnych ośrodkach szkoleniowych w Gdyni, Warszawie czy Poznaniu. Można stać się wybitnym specjalistą bez wychodzenia z domu, z perspektywy własnego komputera i w miejscu i czasie dogodnym tylko dla kursanta wszystko wydaje się o niebo łatwiejsze.