Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogGdynia

Obecnie osoba głównego księgowego to jednostka w każdej organizacji najwyższego zaufania, często też prawa ręka zarządu, która praktycznie wie wszystko na temat firmy. Ma dostęp do wielu poufnych informacji, ma wiedzę dotyczącą kontraktów, obrotów oraz zasad rozliczeń. Główny księgowy powinien potrafić przełożyć wiele zawiłych procesów biznesowych na język ludzki, dzięki czemu osoby zasiadające w zarządzie spółek są w stanie podejmować racjonalne, uzasadnione ekonomiczne decyzje. Choć sporo osób reaguje niepokojąco na pojęcie rachunkowości, to wcale to nie musi być zawód monotonny, żmudny. Najbardziej wykwalifikowani księgowi mogą liczyć nie tylko na ciekawą pracę, ale przede wszystkim na wysokie zarobki. Ich praca może być także inspirująca dla wielu innych.

Zdając sobie sprawę z ważności osoby zajmującej stanowisko głównego księgowego należało odpowiednio zadbać o wykształcenie przyszłych kandydatów do objęcia tej istotnej posady. Krajowa Izba Księgowych, jaka znana i renomowana w kraju jednostka oświatowa kolejny raz stanęła na wysokości zadania. W ostatnich miesiącach grupa złożona z najbardziej wybitnych specjalistów stworzyła nową, a wręcz należałoby użyć słowa – innowacyjną platformę edukacyjną. Nie korzysta się z niej podczas szkoleń stacjonarnych, lecz z dowolnego miejsca, gdzie można skorzystać z Internetu. Powstały internetowy kurs I stopnia głównego księgowego pozwala na jeszcze intensywniejsze zgłębienie tematyki dotyczącej pracy na tym stanowisku. Całość materiału potrzebnego do zdania egzaminu końcowego została podzielona na jednostki tematyczne, tak aby każdy kursant mógł dostosować swoje tempo nauki do przyswajania niezbędnych informacji. Krajowa Izba Księgowych zaprojektowała intuicyjne miejsce w sieci, które pozwala na rzeczywiste uzyskanie niezbędnych certyfikatów do wykonywania zawodu głównego księgowego. Podstawą do tego są uprawnienia, które posiada ta wybitna jednostka oświatowa w naszym kraju. Mianowicie chodzi o wpis w rejestrze instytucji szkoleniowych, a także miejsce na liście szkół i placówek edukacyjnych w Polsce. Każda usługa pod patronatem Krajowej Izby Księgowych jest oznaczona także wieloma certyfikatami ISO.

Każdy kursant może mieć pewność, że Ministerstwo Edukacji Narodowej uzna zdobyte umiejętności i w sposób legalny zezwoli na wykonywanie zawodu głównego księgowego. Internetowy kurs I stopnia głównego księgowego jest tak samo istotny, jak zajęcia, które odbywają się stacjonarnie w takich miastach jak Gdynia, Wrocław, Poznań i wiele innych. Nie ma co zwlekać z decyzją, to ekonomiczne wyjście ze stagnacji zawodowej i wniesienie świeżości w swój indywidualny rozwój.