Kurs głównego księgowego Gdynia

Główny księgowy firmy oblicza wyniki na kalkulatorze

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogGdynia

Rośnie zapotrzebowanie na głównych księgowych w naszym kraju. Choć odbywa się to w cieniu ogromnego zapotrzebowania na informatyków oraz programistów na rynku pracy, to wiele wolnych etatów czeka na wykwalifikowanych księgowych. Zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów nadal wzrasta, gdyż taka osoba jest potrzebna praktycznie w każdym przedsiębiorstwie bez względu na rodzaj branży. To już nie jest jedynie żmudna i pełna cyferek praca administracyjna. Główny księgowy dzisiaj to również doradca, dyrektor finansowy oraz analityk w jednej osobie. W oczach pracodawców to jeden z najbardziej pożądanych specjalistów na całym rynku pracy. Czy w tej kwestii zapotrzebowanie może zostać zaspokojone?

Krajowa Izba Księgowych postanowiła zaradzić niewystarczającej liczbie wykwalifikowanych głównych księgowych. Obecnie zakończone zostały prace nad bardzo ważnym projektem, który ma zapewnić w przyszłości dobrobyt w postaci doświadczonych pracowników księgowości. Mianowicie chodzi o internetowy kurs głównego księgowego, czyli platformę edukacyjną, która pozwala na zdobycie uprawnień wymaganych do wykonywania tego zawodu. Czuwała nad tym projektem specjalna grupa specjalistów, która podzieliła całość potrzebnego materiału edukacyjnego na części, tak aby wygodne stało się uczenie dla kursantów. To nic dziwnego, gdyż Krajowa Izba Księgowych posiada wszelkie niezbędne uprawnienia, które są powszechnie szanowane i uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tę jednostkę oświatową można znaleźć w rejestrze instytucji szkoleniowych oraz na wykazie szkół i placówek edukacyjnych. Wszystkie usługi znajdujące się w wachlarzu możliwości Krajowej Izby Księgowych opatrzone są niezbędnymi certyfikatami ISO. Renoma jest znana także wśród pracodawców, absolwenci tejże jednostki często uznawani są za dobrze prosperujących specjalistów w branży księgowości.

Nie zmienia to faktu, że aby uzyskać odpowiednie kwalifikacje, każdy kursant musi ukończyć rozpoczęte szkolenie internetowe w zakresie stanowiska głównego księgowego. Uzyskane dyplomy, dokumenty potwierdzające zdobyte umiejętności są drukowane na tych samych wzorach, co w przypadku jednostek stacjonarnych. Śmiało można stwierdzić, że internetowy kurs głównego księgowego jest w wielu aspektach bardzo podobny, co w ośrodkach w Gdyni, Krakowie czy Warszawie. Krajowa Izba Księgowych w swoim bogatym dorobku oprócz kursów doszkalających, zawodowych i kwalifikujących może dopisać internetowe szkolenia, które są krokiem ku przyszłości. Niebawem każdy z nas będzie w ten sposób uczył się, z perspektywy własnego krzesła bez wychodzenia z domu.