Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogOlsztyn

Kandydatów na doradców podatkowych nieustannie brakuje na rynku pracy. Objęcie tego stanowiska nie jest takie w zasadzie łatwe. Nie tylko wymaga szkolenia, ale sporej ilości zaangażowania. Zdanie egzaminu musi być poprzedzone licznymi kursami, aby móc w ogóle do niego przystąpić. Dodatkowo ważny jest też okres praktyki, nie każdy jest w stanie przejść sito egzaminacyjne. Stąd warto już od samego początku zadbać o swoje CV, tak aby być krok przed pozostałymi kandydatami. Istotne jest zaangażowanie się w wiele dodatkowych projektów, nieustanne poszukiwanie szans na rynku pracy, który w naszym kraju w przypadku tego zawodu nie jest taki łagodny jakby się wydawało.

Te wszystkie zawiłości wzięła pod uwagę specjalna grupa wydelegowana do pracy nad nową formą pozyskiwania specjalistów pod patronatem Krajowej Izby Księgowych. Po kilku miesiącach pracy powstał internetowy kurs na kandydatów na doradców podatkowych. Platforma edukacyjna dostępna przez całą dobą, każdego dnia tygodnia okazała się doskonałą sposobnością, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na fachowców w zakresie doradztwa podatkowego. Nie trzeba wychodzić z domu, aby dostatecznie dobrze wykształcić się. Jest w tym zdaniu sama prawda, gdyż tego zdania jest coraz więcej osób, które skorzystały z tej możliwości kształcenia się. Internetowe szkolenie na kandydatów na doradców podatkowych to prawdziwe żniwo wykwalifikowanych i obiecujących specjalistów. Całość programu edukacyjnego została podzielona na jednostki tematyczne, tak aby każdy kursant mógł ustalić swój indywidualny rytm nauki.

Poza tym Krajowa Izba Księgowych dba o odpowiednie zaplecze. Ma w swoim dorobku wiele uzyskanych certyfikatów ISO, znajduje się w rejestrze szkół i placówek edukacyjnych, a także w wykazie instytucji szkoleniowych. W tym ostatnim przypadku daje to możliwość ubiegania się o dofinansowanie osobom zarejestrowanym jako bezrobotne. W Urzędach Pracy te wnioski bardzo często zostają rozpatrzone pozytywnie. Internetowy kursy na kandydatów na doradców podatkowych jest analogicznie ważny jak nauka na to stanowisko w ośrodkach stacjonarnych w Olsztynie, Wrocławiu czy też Krakowie. Otrzymywane kwalifikacje są drukowane zresztą na tych samych wzorach, co świadczy, że wszystko pod każdym względem odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem oraz rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zgodnie z powiedzeniem: „należy kuć żelazo póki gorące”, gdyż niebawem rynek dotyczący tego stanowiska może być w dużej mierze zaspokojony. Szkoda utracić taką nadarzającą się okazję, która szybko może się nie powtórzyć. Warto wytyczyć sobie nowe ścieżki, aby coś zmienić w życiu zawodowym.