Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogGdynia

Warto postawić sobie pytanie, czy wkraczający na ścieżkę pracy w kontrolingu młodzi ludzie, którzy otwarci są na rozwój zawodowy mają szansę wspiąć się na najwyższe szczeble kariery w finansach? Co odróżnia takie osoby od pokolenia X? Osoba, która może objąć posadę kontrolera finansowego powinna wyróżniać się motywacją do poznawania nowych obszarów, innowacyjnością, wielozadaniowością, szukaniem wyzwań, a także posiadać umiejętności dobrego wykorzystania narzędzi i obycia w świecie nowych technologii. Także biegła znajomość języków obcych w kontaktach międzynarodowych może mieć kluczowe znaczenie podczas rekrutacji w polskich organizacjach. W kwestii kontrolingu w naszym kraju nadal gołym okiem widoczne są liczne niedociągnięcia, którym można zaradzić przy odpowiedniej determinacji w działaniach.

Krajowa Izba Księgowych doskonale zdaje sobie z tego sprawę, stąd też postanowiła pójść drogą innowacyjnych rozwiązań. Z tego powodu zaproponowała osobom, które dotychczas nie mogły znaleźć czasu wolnego na podwyższanie swoich kwalifikacji nową formę edukacji. Mowa o internetowym kursie kontrolera finansowego, platformie edukacyjnej, która jest dostępna w sieci przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, każdego dnia tygodnia. To niebywały komfort w porównaniu z dłużącymi się przez kilka weekendami zjazdami w stacjonarnych ośrodkach szkoleniowych. Nie wszyscy są w stanie tak zagospodarować swoim czasem, aby sobie na to pozwolić. Dodatkowo dochodzą do tego koszty dojazdu, wyżywienia i opłacenia noclegu na czas odbywającego się szkolenia. Krajowa Izba Księgowych to znana i powszechnie uznawana przez pracodawców kopalnia młodych talentów. Świadczy o tym także prawne umiejscowienie tej jednostki oświatowej w rejestrze instytucji szkoleniowych oraz liście placówek i szkół o profilu edukacyjnym.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w pełni uznaje działania Krajowej Izby Księgowych na rzecz polskiej nauki. Internetowy kurs kontrolera finansowego jest równoważny pod wieloma względami z zajęciami odbywającymi się na terenie Gdyni, Warszawy i innych miast Polski. Zresztą uzyskane dokumenty świadczące o zdobytym wykształceniu są drukowane na tych samych wzorach, co potwierdza ich autentyczność. Poza tym posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, które są wyznacznikiem wysokiej jakości. Żaden kursant nie ucierpi na tym, że będzie uczył się za pośrednictwem tej platformy edukacyjnej. To, że można czerpać z tego z perspektywy własnego fotela w żaden sposób nie umniejsza wartości tego przedsięwzięcia prowadzonego przez Krajową Izbę Księgową. Warto zaangażować się w czynnej formie w to działanie, gdyż może być to szansa na poprawę sytuacji materialnej.