Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/144/kurs-i-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogGdynia

Czy istnieje osoba, którą można określić mianem idealnego kontrolera finansowego? Z pewnością nie ma jednostki nieomylnej, ale wizerunek wzoru kandydata na to stanowisko z pewnością istnieje w głowach wielu pracodawców. Firmy poszukujące osoby na to stanowisko powinny w stopniu bardzo dobrym mieć opanowane zagadnienia dotyczące kontroli ekonomicznej, rachunkowości i gospodarki przedsiębiorstwa. Wysoko też oceniane są takie umiejętności jak przetwarzanie danych, ekonomika przemysłu, planowanie i ustalanie strategii. Często kontrolerami zostają absolwenci kierunków inżyniersko-ekonomicznych, z takim wykształceniem wśród pracodawców cieszą się dużym powodzeniem kandydaci. Idealny kontroler finansowy powinien posiadać szerokie i różnorodne umiejętności zawodowe, które poparte są doświadczeniem.

W poszukiwaniu tego typu kandydatów bierze aktywny udział Krajowa Izba Księgowych. W związku z tym utworzono zespół wybitnych specjalistów w tym zakresie, co sprawiło, że po kilku miesiącach wytężonej pracy powstała nowa, innowacyjna metoda nauki. Chodzi o internetowy kurs I stopnia kontrolera finansowego. To test, który poparty jest przez obowiązujące prawnie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ma postać platformy edukacyjnej, która funkcjonuje na bardzo wydajnym serwerze. Możliwość nauki za pośrednictwem tego kanału jest możliwa całą dobę, każdego dnia w tygodniu. Wystarczy się zarejestrować, a system wygeneruje konto, na którym kursant będzie miał do dyspozycji komplet materiałów edukacyjnych. Przejście całej ścieżki, podzielonych tematycznie etapów jest zwieńczone egzaminem końcowym. Jego zaliczenie pozytywne uprawnia do uzyskania niezbędnych kwalifikacji do wykonywania zawodu kontrolera finansowego.

Krajowa Izba Księgowych jest renomowaną jednostką oświatową, która posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych oraz znajduje się w wykazie szkół i placówek edukacyjnych. Oferowane usługi przez tę organizację są opatrzone certyfikatami ISO, które świadczą o wysokiej jakości edukacyjnych kursów o profilu doszkalającym, zawodowym oraz kształcącym. Śmiało można orzec, że internetowy kurs I stopnia kontrolera finansowego jest równoważny z wykładami organizowanymi w ośrodkach stacjonarnych w Gdyni, Gdańsku czy pozostałych miastach Polski. Co więcej, każdy absolwent otrzymuje dyplom, który wygląda identycznie, jest wydrukowany na wzorach powszechnie obowiązujących. Co ważne, pracodawcy bardzo przychylnym okiem spoglądają na absolwentów internetowego szkolenia. To dla nich bardzo często oznaka determinacji, motywacji, mimo ograniczonego czasu, który mogą poświęcić takie osoby na pogłębianie wiedzy na temat pracy kontrolera finansowego.