Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/153/kurs-i-stopnia-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogRadom

Biura rachunkowe zatrudnia wielu pracowników. Wbrew pozorom nie pracują w nim sami księgowi, ale też mogą znaleźć tu pracę fakturzystki, pracownicy obsługi klienta, asystenci księgowi, księgowi oraz specjaliści jak specjalista do spraw rachunkowości podatkowej, inwestycyjnej czy zarządczej. Zawsze też w biurze rachunkowym musi być zatrudniony główny księgowy, który czasami pełni funkcję kierownika. Ale w dużych biurach rachunkowych, gdzie zatrudnia się wielu księgowych i prowadzone są sprawy dużej liczby firm potrzebne jest zatrudnienie kierownika biura rachunkowego, który nie będzie zajmował się w większości czasu rachunkowością, a prowadzeniem biura. Nie oznacza to, że nie musi znać się na rachunkowości, ponieważ musi znać przepisy prawa oraz rachunkowość w stopniu zaawansowanym, aby móc pełnić funkcję nadzorczą. Aczkolwiek nie musi mieć stopnia głównego księgowego.

Jakie kwalifikacje musi mieć kierownik biura rachunkowego? Możliwie jak najbardziej specjalistyczne. Co to oznacza? Dobrze jest zrobić kurs I stopnia kierownika biura rachunkowego w Radomiu czy innym mieście, ponieważ taki kurs da nam konkretne przygotowanie do pracy na takim stanowisku. Po kursie I stopnia można jeszcze uczestniczyć w kursach II i III stopnia, które w sposób kompleksowy przygotują każdą osobę do objęcia takiego stanowiska.

Czego można nauczyć się na kursie dla kierowników biura rachunkowego? W praktyce na taki kurs zgłaszają się osoby, które pracują w księgowości i chcą pracować w biurze rachunkowym albo już w nim pracują i chcą zdobyć wyższą pozycję zawodową. Dlatego na takim kursie nie uczymy się rachunkowości od podstaw, a skupiamy się na objęciu posady kierownika. Kierownik jeśli inne obowiązki mu na to pozwolą nadal może pracować jako księgowy, ale głównie odpowiada on za rozdzielanie pracy i nadzorowanie innych księgowych. Odpowiedzialny jest też za wynik finansowy biura oraz zdobywanie nowych klientów i podpisywanie z nimi umów. Oprócz tego dość często jest osobą decydującą w procesie rekrutacji nowych pracowników.

Gdzie zapisać się na najlepszy kurs na kierownika biura rachunkowego? W Krajowej Izbie Księgowych. Jest to jednostka, która oferuje kursy dla księgowych, ekonomistów i finansistów. Ale co ważniejsze jest wpisana na listę szkół i placówek oświatowych oraz jednostek szkoleniowych, co oznacza, że jako placówka szkoląca oferuje kursy uznawane przez MEN. Ponadto oferuje kursy online, które można realizować we własnym zakresie w wybranym przez siebie czasie, a żeby kurs zaliczyć trzeba zdać szereg testów z omawianego na kursie materiału. Mimo, że uczymy się samodzielnie to do nauki trzeba się przyłożyć, aby zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.