Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/142/kurs-specjalista-ds-rachunkowosci-inwestycyjnej-online/src-BlogGdynia

Obsługa różnorodnych projektów inwestycyjnych w firmie lub w przedsiębiorstwie wymaga bardzo dobrej organizacji i znajomości wielu aspektów, które mogą znacząco wpłynąć na jej rentowność oraz opłacalność – m.in. kwestii związanych z finansami, podatkami etc. Dlatego też od jakiegoś czasu w wielu polskich firmach funkcjonuje stanowisko specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej – osoba zatrudniona w takim zawodzie zajmuje się właśnie organizacją i obsługą wszelkich inwestycji oraz dopilnowaniem, aby przebiegały one zgodnie z planem oraz wszystkimi założeniami oraz z korzyścią dla firmy.

W swojej pracy specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej współpracuje ściśle z wieloma innymi specjalistami z zakresu księgowości – na przykład dyrektorem finansowym czy głównym księgowym. Dlatego też oprócz ścisłych kwalifikacji zawodowych bardzo ważne są również predyspozycje osobiste np. zdolności organizacyjne czy umiejętności komunikacyjne, które ułatwiają współpracę.

Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej odbywa się na terenie wielu miast – np. w mieście Gdynia lub w innych miejscowościach, gdzie istnieją duże ośrodki specjalizujące się w realizacji szkoleń lub gdzie istnieje spore zapotrzebowanie na specjalistów tego typu i z takim wykształceniem. Dla osób, które są dość zapracowane lub posiadają inne zobowiązanie, ale jednocześnie chcą się rozwijać i dbać o swoją karierę, bardzo ciekawą alternatywą są kursy internetowe, które są dostępne między innymi w ofercie Krajowej Izby Księgowych, od lat specjalizującej się w organizacji szkoleń z zakresu rachunkowości oraz księgowości.

Kurs specjalista ds. rachunkowości inwestycyjnej realizowany w trybie internetowym przez KIK charakteryzuje się wysoką jakością kształcenia oraz dużą efektywnością nauki. Gwarancją tego jest między innymi zgodność realizowanego w trakcie kursu materiału dydaktycznego z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej względem kształcenia zawodowego oraz posiadanie certyfikatu ISO przez dostępne w ofercie kursy.

W trakcie kursu specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej poruszane są zarówno kwestie teoretyczne, jak i praktyczne związane ze specyfiką wykonywania tego zawodu. Dzięki temu każdy kursant po zakończeniu szkolenia jest kompleksowo przygotowany do pracy na tym stanowisku. Potwierdzeniem tego jest uzyskanie certyfikatu oraz dyplomu ukończenia kursu oraz możliwość posługiwania się tytułem specjalisty ds. rachunkowości inwestycyjnej. Znacznie zwiększa to konkurencyjność takiego pracownika na rynku pracy – łatwiej tym samym o awans lub znalezienie wymarzonej, lepszej pracy w branży księgowości.