Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/150/kurs-i-stopnia-dyrektora-finansowego-online/src-BlogOlsztyn

Kariera od najniższego szczebla po stanowisko dyrektora finansowego jest długa i kręta. Jednak jest możliwa do przebrnięcia. Nie istnieje modelowa ścieżka kariery, oczekiwania kandydatów także przechodzą modyfikacje, średnie rynkowe płace w odniesieniu do tych struktur również ulegają znacznym zmianom. Ścieżka kariery, którą przebrnął każdy dyrektor finansowy, pokazuje, że nie ma jednolitej i spójnej drogi. Rozwój rynku pracy w każdym regionie, wielkość i stopień rozwoju organizacji, w której istnieje szansa na objęcie stanowiska dyrektora finansowego, to wszystko wpływa na zróżnicowaną strategię rekrutacji dokonywanej przez pracodawcę. Jednak najbardziej ścieżka kariery zależy od posiadanego talentu, predyspozycji oraz zdobytych kwalifikacji.

Z tego zdają sobie sprawę członkowie Krajowej Izby Księgowych, którzy w ostatnim czasie zaoferowali dostęp do internetowego kursu I stopnia dyrektora finansowego. Nauka za pośrednictwem Internetu to komfort, ale przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. To brak konieczności wyjazdu do ośrodka egzaminacyjnego, wynajmowania pokoi hotelowych czy też kupowania posiłków w stołówkach. Te wszystkie koszty dodatkowe często bywały zaporą dla wielu osób, które chciały rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku. Podążanie za zmianami i wprowadzanie innowacji to główne zalety postępowania specjalistów z Krajowej Izby Księgowych. Walorem tej jednostki oświatowej jest fakt iż, została wpisana do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Dokumenty rejestrowe tej organizacji zakładają, że KIK została powołana do szerzenia wiedzy w zakresie finansów i rachunkowości. Wszystkie świadczone usługi przez tę placówkę, takie jak kursy zawodowe, kwalifikacyjne oraz doszkalające są nie tylko innowacyjne, ale oznaczone najwyższymi oznaczeniami dotyczącymi jakości kształcenia, tj. certyfikatami ISO.

Poza tym wszelkie działania podejmowane przez Krajową Izbę Księgowych są zgodne z regulacjami wprowadzonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Stąd każdy uczestnik internetowego kursu ma pewność, iż jego czynny udział, choć odbywający się za pośrednictwem komputera będzie tak samo wartościowy w oczach pracodawców, jak szkolenia odbywające się stacjonarnie. Druki certyfikatów, dyplomy są do złudzenia podobne, wydawane zresztą na tych samych wzorach MEN. Nie ma więc dużych różnic między internetowym kursem I stopnia dyrektora finansowego, a stacjonarnym szkoleniem przykładowo odbywającym się w Olsztynie, Krakowie czy Gdyni. W zasadzie głównym rozróżnieniem jest fakt, iż kurs internetowy jest najbardziej komfortową formą edukacji niż inne dostępne opcje w naszym kraju.