Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogPoznań

W Polsce potrzeba osób, które bezbłędnie będą w stanie sporządzać sprawozdania finansowe według określonych standardów. Zarządcy firm pilnie poszukują pracowników, którzy będą w stanie opanować księgowość przedsiębiorstwa i odpowiednio kierować planami kont z określonymi standardami sprawozdawczymi. Także nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych, kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi takimi jak US, GUS czy ZUS wymaga odpowiednich kompetencji. Stąd też na rynku pracy pojawiają się coraz częściej apele na temat organizacji kursu I stopnia głównego księgowego. Znakomitym timingiem popisała się Krajowa Izba Księgowych, która doskonale rozumie potrzeby rynku i utworzyła jako jedna z pierwszych – elearningowe platformy edukacyjne dla przyszłych głównych księgowych.

Merytoryczność oraz organizacja szkoleń online przeprowadzanych przez Krajową Izbę Księgowych stoi na naprawdę wysokim poziomie. Kurs I stopnia głównego księgowego, który odbywa się w Poznaniu, w Warszawie i wielu innych miastach Polski w formie stacjonarnej stoi na tym samym poziomie, co ten wspomniany przeprowadzany przez Internet. Postęp technologiczny, a także zapotrzebowanie na głównych księgowych I stopnia sprawił, że kurs online jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ta innowacyjna forma kształcenia została stworzona przez grupę wybitnych specjalistów z zakresu księgowości. Warto zaznaczyć, że cała edukacja odbywająca się za pośrednictwem Internetu kończy się otrzymaniem oryginalnego certyfikatu zgodnego z wymogami MEN i certyfikatami ISO. Nie należy się temu dziwić, ponieważ Krajowa Izba Księgowych posiada wielu absolwentów, którzy po zakończonym internetowym kursie I stopnia na stanowisko głównego księgowego prędko rozpoczynali działalność otwierając własne biuro. Podejmowali także legalną pracę w różnego rodzaju biurach rachunkowych.

Kurs I stopnia głównego księgowego przez Internet zapewni osobie, która wiąże swoją przyszłość z księgowością bezpieczeństwo sprawowania swojej funkcji. Należy pamiętać, że bez wymaganych prawem kwalifikacji nie można legalnie zajmować tego stanowiska. Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do ewidencji szkół oraz placówek. Poza tym widnieje również w rejestrze instytucji szkoleniowych. Co to oznacza? Każda osoba, która zechce podjąć się kursu I stopnia głównego księgowego może ubiegać się o dofinansowanie w najbliższym Urzędzie Pracy. Krajowa Izba Księgowych wspomaga także w tej kwestii potencjalnych kandydatów jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Wiele placówek stacjonarnych tego typu machnęłoby ręką na taką osobę, ale nie jest tak w tym przypadku. Warto bliżej zapoznać się z materiałami udostępnianymi przez Krajową Izbę Księgowych, gdyż możliwe, że jest to bardzo dobra zmiana swojej sytuacji zawodowej.