Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/139/kurs-ii-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogPoznań

Kim tak naprawdę jest główny księgowy? To osoba, która powinna mieć doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego lub też w firmie audytorskiej. Powinna mieć doskonale opanowane polskie ustawy o rachunkowości, międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego. Mile widziane są również dodatkowe kwalifikacje zawodowe z dziedziny finansów ACCA lub biegłego rewidenta. Jednak najważniejsze jest też w swoim dorobku posiadanie certyfikatu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Tym wszystkim wymaganiom można sprostać, jeśli ukończy się kurs II stopnia głównego księgowego. Wymaga to czasu, dużego skupienia się nad wieloma kwestiami z tego zakresu. Stąd też Krajowa Izba Księgowych wysunęła jako jedna z pierwszych na polskim rynku możliwość kształcenia się w tym kierunku za pośrednictwem Internetu.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy e-learningowej stworzonej przez grupę specjalistów z zakresu księgowości. Jest intuicyjna, zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do zdania finalnego egzaminu w jednym miejscu. Krajowa Izba Księgowych naprawdę stanęła na wysokości zadania i nie należy się dziwić, że wiele osób właśnie obiera taką nowatorską formę edukacji. Warto nadmienić, że ta placówka posiada wszystkie niezbędne wpisy do ewidencji szkół i placówek oraz znajduje się w rejestrze instytucji szkoleniowych. Takie stanowienie prawne Krajowej Izby Księgowych pozwala przyszłym kursantom na ubieganie się o dofinansowanie w Urzędzie Pracy.

Postęp technologiczny stał się wszechogarniającą kwestią, która zaczął dotyczyć każdej sfery życia. Nawet w księgowości przybrał bardzo ważną rolę. Zainteresowanie online kursem II stopnia głównego księgowego przerosło najśmielsze oczekiwania. Na szczęście stabilne serwery przygotowane przez Krajową Izbę Księgowości bezbłędnie sobie z tym faktem radzą. Warto wybrać taką ścieżkę edukacji, ponieważ po jej zakończeniu otrzymuje się dokumenty poświadczające zdobyte kwalifikacje. Są one równoważne z tym, które otrzymałoby się po ukończeniu kursu II stopnia głównego księgowego w Poznaniu, Gdańsku i wielu innych miastach Polski. Nauka we własnym domu, przy swoim biurku za pośrednictwem prywatnego komputera jest nie tylko niezwykle komfortowa, ale zapewnia dużą oszczędność środków. Można je później przeznaczyć na rozpoczęcie własnej działalności. Przy posiadanych kwalifikacjach uzyskanych podczas internetowego kursu II stopnia głównego księgowego pod patronatem Krajowej Izby Księgowych można być spokojnym w kwestii szybkiego zdobycia angażu na polskim rynku pracy. Pracodawcy absolwentów tej placówki przyjmują z otwartymi ramionami.