Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/137/kurs-asystent-ds-ksiegowosci/src-BlogWarsz

Praca na stanowisku asystenta do spraw księgowości, choć jest jednym z najniżej usytuowanych stanowisk w hierarchii zawodowej w dziale księgowości, to stwarza bardzo duże możliwości rozwoju zawodowego. Podnoszenie kompetencji poprzez samokształcenie w tym kierunku, uczestniczenie w szkoleniach specjalistycznych z dziedziny rachunkowości finansowej wszelkiego rodzaju m.in. dotyczących ewidencji środków trwałych, ewidencji materiałowej i transportu, fakturowania, rachuby płac, sprawia, że właśnie tą drogą należy kierować się na samym początku, aby w niedalekiej przyszłości zostać wysokiej klasy specjalistą z zakresu księgowości. Potrzeby rynku doskonale rozumie Krajowa Izba Księgowych, która przygotowała nowatorską formę nauki dla wszystkich osób, które chcą przystąpić do kursu asystenta ds. księgowości.

Placówka ta uruchomiła jako jedna z pierwszych w Polsce internetowe kursy zawodowe. Co najważniejsze to nie tylko efekt postępu technologicznego, a przede wszystkim odezwa na potrzeby wielu osób, które były zainteresowane przystępniejsza formą nauki. Szkolenie internetowe wiele ułatwia, ponieważ osoba przystępująca do nauki może o każdej porze dnia i nocy pochłaniać wiedzę z własnego domu. Nie ma konieczności wyjazdów, poszukiwania pokoju hotelowego wraz z wyżywieniem nieopodal placówki stacjonarnej. Krajowa Izba Księgowych, która wprowadziła na polski rynek internetowy kurs asystenta ds. księgowości dopilnowała, aby stał na wysokim poziomie jak w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu. Czy ta sztuka udała się? Jesteśmy przekonani, że tak. Świadczy o tym poziom utrzymywany przez absolwentów e-learningowych szkoleń przeprowadzanych przez Krajową Izbę Księgowych. Po zdaniu egzaminu końcowego zwieńczeniem całego trudu włożonego w naukę jest otrzymanie certyfikatu, który jest współmierny z poziomem do dokumentu uzyskanego w stacjonarnych ośrodkach kształcących przyszłych asystentów ds. księgowości.

Nie należy się dziwić temu, ponieważ Krajowa Izba Księgowych to już od wielu lat znana i o wielkiej renomie placówka edukacyjna, która widnieje w rejestrze instytucji szkoleniowych, a także posiada wpis do ewidencji szkół i placówek. Wielu pracodawców zwraca szczególną uwagę na absolwentów Krajowej Izby Księgowych, gdyż są to najczęściej wysoce wykwalifikowani specjaliści. W ostatnim czasie obserwuje się wzrost zainteresowania internetowym kursem asystenta ds. księgowości. Wiele osób widzi w tym sens, w ten sposób chce rozpocząć swoją przygodę z księgowością. Krajowa Izba Księgowych stwarza niespotykane jak dotąd warunki, z których grzech nie skorzystać. Wydaje się, że w najbliższych latach nie będzie można narzekać na brak specjalistów z branży księgowości.