Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogWarsz

Fakturzystka to bardzo ważna osoba w każdej firmie. Wbrew pozorom taka osoba nie powinna umieć tylko wystawiać faktur Vat, ale też znać akty prawne i podstawy towaroznawstwa. Dlatego też chcąc podjąć pracę jako fakturzystka warto najpierw skończyć kurs fakturzystki w Warszawie albo w innym mieście.

Czego można się nauczyć na kursie dla fakturzystek i czy faktycznie jest to takie pomocne? Owszem jest, ponieważ na kursie dla fakturzystek można nie tylko nauczyć się aktów prawnych, które trzeba znać, ale też będziemy wiedzieć, gdzie szukać zmian, które pojawiają się co roku. Oprócz tego podczas kursu można nauczyć się podstaw towaroznawstwa, czyli klasyfikacji rodzajowej i systematyki towarów, cyklu życia towarów czy przede wszystkim o dokumentacji handlowej, a także zamówieniach, ofertach i umowach. Ważne jest też, aby nauczyć się dokumentacji magazynowej, związanej z dostawą, albo sprzedażą czy zakupem. Tego też dowiemy się na kursie dla fakturzystek. Bardzo ważnym elementem kursu jest także obsługa kas fiskalnych i rozliczanie dokumentów fiskalnych. Tylko jedną z części szkolenia jest samo wystawianie i sprawdzanie faktur. Podczas kursu na fakturzystkę można też nauczyć się o wiele więcej.

Jednak, aby odnieść pożytek ze szkolenia musi ono być przeprowadzone przez profesjonalistów. Jak sprawdzić czy jednostka organizująca kurs jest faktycznie rzetelna i zapewni nam dobre wykształcenie? Ważne jest spełnienie wymagań Ministra Edukacji Narodowej i Ministerstwa Finansów. Placówką oświatową, która spełnia wymagania tych instytucji jest Krajowa Izba Księgowych. Ponadto jednostka ta jest wpisana na listę placówek oświatowych i ma certyfikat jakości ISO9001:2009. Wydawane przez Krajową Izbę Księgowych dokumenty po zakończeniu kursu to certyfikat jego ukończenia oraz Dyplom i Tytuł Fakturzystki. Dokumenty wydawane są na druku Ministra Edukacji Narodowej, a zatem będą uznane w każdym przedsiębiorstwie prywatnym, banku komercyjnym czy biurze rachunkowym. Z takimi dokumentami można pracować wszędzie.

Co jednak wybrać, kurs stacjonarny czy kurs internetowy? Tak naprawdę po obu kursach otrzymuje się te same dokumenty uprawniające do pracy w zawodzie fakturzystki i nigdzie nie ma odnotowane jaki model kursu kończyliśmy. Dlaczego? Powód jest prosty: na obu kursach przerabiany jest ten sam zakres materiału i wiedza jest sprawdzana. Wbrew pozorom kurs online nie jest łatwiejszy, ponieważ trzeba się uczyć wszystkiego samodzielnie i zdawać testy cząstkowe. Wiedza jest sprawdzana rzetelnie, aby później już w trakcie pracy zawodowej fakturzystka miała pewność swojej wiedzy i nie popełniała żadnych błędów.