Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/138/kurs-i-stopnia-glownego-ksiegowego-online/src-BlogKrak

Sektor bankowy nieustannie się rozwija. I chociaż co jakiś czas słyszymy o upadłości danego podmiotu, to na jego miejsce zaraz pojawiają się następne, gdyż tego typu działalność jest niezwykle lukratywna. W związku z tym rynek pracy potrzebuje specjalistów w tym zakresie. Ci z kolei, dzięki swojej fachowej wiedzy i kompetencjom, opanują ogrom zagadnień oraz przekażą fachową wiedzę kolejnym współpracownikom. Dlatego coraz częściej pojawiają się ogłoszenia, które proponują etat głównego księgowego. Osoba zatrudniona na takim stanowisku jest odpowiedzialna za pełnienie nadzoru nad wszystkimi operacjami finansowymi przeprowadzanymi w firmie, ale też monitoruje, czy w przedsiębiorstwie są przestrzegane zasady prawa podatkowego. Ponadto przygotowuje sprawozdania dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Głównego Urzędu Statystycznego, sporządza raporty miesięczne dla zarządu i wylicza miesięczne i roczne bilanse. Oczywiście też trzyma pieczę nad prawidłowym funkcjonowaniem całego referatu lub jednostki księgowej.

Zawód głównego księgowego nie należy do łatwych, jednak ma on szereg zalet. Przede wszystkim charakteryzuje się dość sporymi zarobkami. Dodatkowo wiąże się z szacunkiem nie tylko współpracowników, ale też klientów. Cały czas poznaje się nowych ludzi, co ułatwia zawieraniu kolejnych znajomości. Jeśli uważasz, że świetnie odnajdziesz się w tej roli, koniecznie skorzystaj z usług Krajowej Izby Księgowych (KIK). To jednostka edukacyjna, której skuteczność potwierdzają tysiące usatysfakcjonowanych absolwentów, bo dzięki niej dość szybko znaleźli interesujące ich zajęcia. KIK została wpisana do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych, co potwierdza jej wysoką efektywność nauczania. Ponadto została odznaczona Certyfikatem ISO, a to jeszcze bardziej pokreśliło jej renomę. W ofercie Izby znajduje się kurs I stopnia głównego księgowego. Kraków to miasto, w którym prężnie działa sektor bankowy, dlatego ze znalezieniem pracy nie powinno być tu najmniejszego problemu. Szkolenie możesz wykonać, gdzie tylko ci się podoba. Może być to dom, chata w górach czy kurort nad morzem, jedynym warunkiem do rozpoczęcia nauki jest posiadanie w tym miejscach komputera ze stałym połączeniem z internetem. Specjalna platforma e-learningowa pozwoli ci merytorycznie przygotować się do zawodu i zdobyć wszelkie niezbędne kompetencje. Otrzymane po pozytywnym ukończeniu instruktażu dokumenty uprawniają cię do wykonywania tego prestiżowego zajęcia. Ponadto są one zgodne ze wszystkimi obostrzeniami prawnymi opracowanymi przez MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej, dlatego w świetle polskiego prawa są całkowicie legalne, nadto bardzo wartościowe.