Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/149/kurs-na-kandydatow-na-doradcow-podatkowych-online/src-BlogWroc

Obecnie państwo coraz częściej zdaje się ingerować w życie obywateli różnymi podatkami. Ten niepokojący trend nie dotyczy tylko naszego kraju, bo również państwa choćby Europy Zachodniej powielają ten schemat. Dlatego mieszkańcy są narażeni na płacenie kolejnych danin, natomiast brak ich uiszczania wiąże się z karami finansowymi, boleśnie odczuwalnymi w budżecie. O wiele więcej problemów wynikających z finansowych obostrzeń mają przedsiębiorcy i biznesmeni. Gubią się oni w gąszczu paragrafów, co niestety ma swoje przykre przełożenie w powiększonych kwotach, odprowadzanych do Skarbu Państwa. W związku z tym z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na rynku pracy na doradców podatkowych. Osoby posiadające kwalifikacje w tym kierunku zajmują się doradztwem w kwestiach nierozerwalnie dotyczących prawa podatkowego, przygotowują opinie ściśle powiązanie z przepisami podatkowymi, wypełniają deklaracje czy choćby reprezentują dany podmiot przed organami podatkowymi i sądami różnego szczebla. To oni czuwają nad prawidłowym odprowadzaniem środków pieniężnych, zgodnie z jurysdykcjami narzuconymi przez rząd.

Doradztwo w tego typu kwestiach nie musi ograniczać się do zatrudnienia w strukturach firmy. Może również charakteryzować się założeniem własnej działalności i wykonywaniu zleceń od innych przedsiębiorstw. Jeśli uważasz, że doskonale odnajdziesz się w tej branży, koniecznie skorzystaj z oferty Krajowej Izby Księgowych (KIK). Jest to jednostka edukacyjna, istniejąca od wielu lat na polskim rynku. Uzyskała wpis do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Ponadto jej renomę podkreśla odznaczenie przez Polską Akademię Jakości – Certyfikatem ISO. W związku z tym możesz mieć pewność, że uczy cię najlepsza możliwa instytucja w tym zakresie. KIK wszystkim zainteresowanym proponuje kurs na kandydatów na doradców podatkowych. Wrocław, biorąc pod uwagę ogromne skupisko firm dużych i małych, będzie doskonałym miastem do podjęcia zawodu w tej dziedzinie. Całe szkolenie możesz wykonać zarówno w domu, jak i zupełnie innym, wybranym przez siebie miejscu. Jedynym warunkiem bezproblemowego dostępu do materiałów jest posiadanie komputera ze stałym połączeniem z internetem. Nauka nie wiąże się z pracą w grupie lub pod okiem nauczycieli, monitorujących postęp twoich prac. Nie ma żadnego limitu czasowego, choć warto uporać się z zagadnieniem jak najszybciej, otrzymać stosowne dokumenty i rozpocząć satysfakcjonującą finansowo pracę. Instruktaż oraz zdobyte dzięki niemu certyfikaty i tytuł, są zgodne z przepisami opracowanymi przez MEN i Ministra Pracy i Polityki Społecznej.