Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogWroc

W polskim ustawodawstwie nie reguluje się zawodu księgowego, ale wyjątek stanowi stanowisko głównego księgowego, który zajmuje pozycje w sektorze finansów publicznych. Czy istnieją kryteria, które są w stanie zakreślić obraz specjalisty zajmującego tę posadę? Każdorazowo kierownik danej jednostki w sposób samodzielny ustala zasady, według których będzie kierował się przy dokonywaniu wyboru. Jeśli chodzi o prowadzenie ksiąg rachunkowych, to osoba głównego księgowego powinna mieć odpowiednie uprawnienia pozwalające na zarządzanie nimi w sposób usługowy. Główny księgowy w jednostkach gospodarczych znajduje się praktycznie na szczycie struktury organizacyjnej, pełni też funkcje dyrektora do spraw ekonomicznych. Rzetelność i przede wszystkim umiejętności, od tego wiele zależy w pracy osoby na tym stanowisku. Zresztą cały zespół podległy głównemu księgowemu będzie prężnie działał, jeśli na posadzie znajdzie się osoba kompetentna.

Zdaje sobie z tego sprawę doskonale Krajowa Izba Księgowych, która wprowadziła na rynek nowy sposób edukacji. Mianowicie chodzi o internetowy kurs głównego księgowego. Za pośrednictwem platformy e-learningowej każdy kursant będzie mógł zapoznać się z tematyką dotyczącą pracy na tym stanowisku. W ten sposób mogą spełnić się niejedne marzenia zawodowe wielu osób. Krajowa Izba Księgowych to renomowana jednostka oświatowa, która posiada wpis do ewidencji szkół i placówek tego typu, a poza tym też wpis do rejestru instytucji szkoleniowych. W tym drugim przypadku, daje to możliwość osobom zarejestrowanym jako bezrobotne możliwość dofinansowania kosztów internetowego szkolenia. Poza tym działania podejmowane przez Krajową Izbę Księgowych są w pełni zgodne z wymogami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. A jakość usług jest najwyższa, gdyż opatrzona została wieloma certyfikatami ISO.

Wszystko potwierdza dokument, który trafia do rąk własnych absolwenta. Otóż jest on wydrukowany na tych samych wzorach oraz na podstawie tych samych przepisów prawnych, co w przypadku szkoleń stacjonarnych. Zresztą, internetowy kurs głównego księgowego jest tak samo poważany przez pracodawców jak te miejscowe zajęcia odbywające się we Wrocławiu, Gdyni czy Poznaniu. Koniec z wyjazdami, które zawsze były czasochłonne, a poza tym pochłaniały dużo środków finansowych. Teraz wystarczy włączyć swój komputer i zarejestrować się na platformę e-learningową. Wszystkie materiały w jednym miejscu, czas i spokój do nauki, co pozwoli na późniejsze sprawne działanie praktyczne już przy rzeczywistych zadaniach głównego księgowego. W rzeczy samej, Krajowa Izba Księgowych jako jedyna w Polsce wprowadza na rynek tak wartościowe rozwiązanie dla wielu osób.