Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/148/kurs-fakturzystki-online/src-BlogBydg

Stereotypowość wobec tego zawodu bardzo często okazuje się mylna, ponieważ fakturzystka czy fakturzysta często w danej firmie działa w parze. Zawód ten nie jest podporządkowany tylko do jednej płaci. To pracownik działu księgowości, który zajmuje się budowaniem poprawnego systemu ewidencji, a jego głównym zadaniem jest przede wszystkim liczbowe ujęcie środków gospodarczych, procesów oraz wyników finansowych działalności przedsiębiorstwa. W dziale księgowości fakturzystka gromadzi oraz przetwarza dane, które mają wpływ na wielkość majątku, jego strukturę, a także źródła skąd pochodzi finansowanie, zdolności płatnicze. Zarządzanie fakturami, a także dotyczącymi ich zadaniami i procesami, korygowanie w miarę potrzeby czy wprowadzanie do systemu księgowego, to pierwsze czynności jakie poznaje osoba, która chce zostać fakturzystką.

Potrzeby rynku doskonale rozumie Krajowa Izba Księgowych, która od niedawna wprowadziła na rynek internetowy kurs fakturzystki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dotychczas nie były w stanie poradzić sobie z organizacją pracy, tak aby poświęcić się własnemu rozwojowi. Co to oznacza? Krajowa Izba Księgowych poprzez swoje innowacyjne i pionierskie dzieło chce wypełnić luki etatowe w zakresie zawodu jakim jest stanowisko fakturzysty. Nie ma co ukrywać, na rynku już pojawiają się pierwsi absolwenci, a pracodawcy nie kryją swojego zadowolenia. Internetowy kurs fakturzystki posiada wszelkie certyfikaty ISO, które świadczą o bardzo wysokiej jakości prowadzonych usług. Poza tym Krajowa Izba Księgowych posiada wpis do ewidencji placówek i szkół, a także instytucji oświatowych, co również podkreśla renomę tejże organizacji na terenie Polski.

Sam kurs internetowy fakturzystki kończy się egzaminem, który pozwala na zdobycie pełnych kwalifikacji uprawniających do legalnego wykonywania tego zawodu. Nie ma w tym przypadku żadnych kosztów dodatkowych, jak to często dzieje się w ośrodkach stacjonarnych. Poza tym internetowe szkolenie na stanowisko fakturzystki w żaden sposób pod względem wartości nie różni się od nauki w ośrodkach w Bydgoszczy, Gdańska i innych miast Polski. Poza tym renoma placówki jaką jest Krajowa Izba Księgowych pomaga wielu osobom w znalezieniu pracy. Do tego wpis do rejestru instytucji szkoleniowych sprawia, że każdy zarejestrowany jako bezrobotny w Urzędzie Pracy, może ubiegać się o dofinansowanie części lub całości podejmowanego szkolenia. Należy spieszyć się, nie dlatego, że zabraknie miejsc, ale za moment wolnych etatów może być znacznie mniej na stanowisku fakturzystki. Takie szanse, które daje Krajowa Izba Księgowych należy wykorzystywać natychmiast.