Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/145/kurs-ii-stopnia-kontrolera-finansowego-online/src-BlogBydg

Czym zajmuje się kontroler finansowy? Jak sama nazwa stanowiska wskazuje, sprawuje pieczę nad finansami organizacji, w której jest zatrudniony. Zazwyczaj w niewielkich przedsiębiorstwach działa samodzielnie, a w korporacjach pełni obowiązki kierownicze nad działaniami podległego zespołu. Poza tym aktywnie uczestniczy w tworzeniu budżetów oraz kontroli ich realizacji. Przygotowywane przez niego analizy finansowe powinny być bezbłędne, ponieważ od nich zależą kolejne działania całej organizacji. Kontrola przepływu pieniężnych, analiza okresowych raportów o sytuacji finansowej firmy, a także aktywna współpraca z działem księgowości, to tylko kilka z obowiązków wynikających z czynności jakie musi wykonywać kontroler finansowy.

Zdobycie doświadczenia, kwalifikacji nie należy do najłatwiejszych, ale prawdziwą autostradę do poprawienia swoich umiejętności stworzyła Krajowa Izba Księgowych. Ta jednostka oświatowa swoją renomą sławi praktycznie cały nasz kraj. Umożliwia praktycznie każdemu podjęcie nauki w celu poprawy swoich kompetencji w wielu zawodach. Innowacyjną formułą edukacji jest internetowy kurs II stopnia kontrolera finansowego. Stworzony został specjalny interfejs, platforma e-learningowa, po której nawet osoba na co dzień nie posiadająca komputer potrafiłaby poruszać się. Krajowa Izba Księgowych wyczuła moment, gdyż na polskim rynku pracy istnieje duże zapotrzebowanie na wysoce wykwalifikowanych kontrolerów finansowych. Kursanci bardzo często wybierają tę właśnie placówkę, gdyż organizowane za pośrednictwem Internetu szkolenia zawodowe, kwalifikacyjne oraz doszkalające posiadają certyfikaty ISO, które potwierdzają najwyższą jakość świadczonych usług. Poza tym wszelkie działania Krajowej Izby Księgowych są zgodne z uprawnieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dyplomy drukowane są na tych samych wzorach i podlegają tym samym podstawom prawnym, co szkolenia odbywające się stacjonarnie.

Internetowy kurs II stopnia kontrolera finansowego jest tak samo wartościowy, co ten odbywający się w sposób stacjonarny w Bydgoszczy, czy innych miastach Polski. To przede wszystkim zdecydowanie niższy koszt inwestycji dla każdego kursanta. Nie wlicza się w to kosztów dodatkowych, takich jak zużyte paliwo, wykupienie posiłków oraz noclegów w hotelach, które są zlokalizowane w okolicach ośrodków stacjonarnych. Krajowa Izba Księgowych, to pionierzy na rynku pod względem postępu technologicznego, placówka posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych oraz w rejestrze instytucji szkoleniowych. Żadna jednostka oświatowa w Polsce nie może pochwalić się takimi uprawnieniami. W najbliższym czasie z pewnością dojdzie do zmiany sytuacji na polskim rynku pracy w kontekście wykwalifikowanych kontrolerów finansowych.