Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/140/kurs-glownego-ksiegowego-online/src-BlogRadom

Główny księgowy to niewątpliwie jedna z najważniejszych osób w każdej firmie, która jest odpowiedzialna za dopilnowanie kwestii finansowych i rachunkowych, a także prowadzenie sprawozdań księgowych. Dlatego stanowisko głównego księgowego wymaga dużej odpowiedzialności i rzetelności. Praca jest wymagająca, ponieważ często wiąże się z presją czasu, a obowiązki głównego księgowego są stresujące (szczególnie pod koniec roku kiedy wymagane jest zdanie wielu różnorodnych dokumentów do nadrzędnych instytucji czy wysłanie dokumentów do wszystkich kontrahentów). Więc od głównego księgowego wymaga się bardzo dobrej organizacji pracy własnej, a także umiejętność zarządzania grupą osób, bowiem główny księgowy odpowiada nie tylko za siebie, ale też za pracę innych osób z działu księgowości i rachunkowości.

Aby móc pracować na stanowisku głównego księgowego niezbędne jest posiadanie tytułu zawodowego przypisanego dla tego stanowiska. Sposobem na uzyskanie takich kwalifikacji jest uczestnictwo w profesjonalnym kursie kwalifikacyjnym, który umożliwia uzyskanie wiedzy praktycznej oraz teoretycznej na temat specyfiki wykonywania pracy. Wśród podmiotów, które zajmują się realizacją takiego szkolenia, na tle innych wyróżnia się bez wątpienia Krajowa Izba Księgowych. W jej ofercie znajduje się kurs głównego księgowego, który odbywa się na przykład w Radomiu.

Szeroka oferta szkoleń realizowanej przez KIK obejmuje również nowoczesne kształcenie poprzez zdalną platformę internetową, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla wielu potencjalnych kandydatów do odbycia kursów oraz nauki. Zarówno kurs stacjonarny, jak i kurs internetowy posiadają identyczną wartość merytoryczną, a każdy jest przygotowany z dużą uwagą oraz zaangażowaniem przez specjalistów z zakresu rachunkowości, księgowości i finansów.

Wszystkie kursy dostępne w asortymencie Krajowej Izby Księgowych stworzone są na bazie wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także z uwzględnieniem wszelkich aktualnych zmian w zakresie prawa oraz szeroko pojętej księgowości (zarówno norm polskich, jak i europejskich). Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat dyplom oraz możliwość posługiwania się tytułem zawodowym wykwalifikowanego specjalisty.

W pracy głównego księgowego bardzo ważne jest ciągłe doskonalenie się oraz szlifowanie umiejętności, w czym mogą pomóc inne kursy realizowane przez Krajową Izbę Księgowych. Osoba zatrudniona na tym stanowisku powinna również śledzić aktualności i nowości z zakresu finansów oraz rachunkowości tak, żeby być na bieżąco ze wszelkimi zmianami – jest to z pewnością dość trudne zadanie, które wymaga zaangażowania oraz motywacji. Jest to jednak niezbędne, aby móc z powodzeniem i profesjonalnie wykonywać ten zawód. W tym jednak w dużej mierze pomaga udział w najnowszych kursach głównego księgowego.