Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/152/kurs-dyrektora-finansowego-online/src-BlogTor

Jedną z najbardziej atrakcyjnych pozycji zawodowych w finansach jest stanowisko dyrektora finansowego w przedsiębiorstwie. Czasami pozycję dyrektora do spraw finansów pełni główny księgowy, ale zdarza się to zwykle w małych firmach. W dużych przedsiębiorstwach są to dwa osobne, ale współpracujące ze sobą stanowiska pracy. Dyrektor finansowy bez wątpienia może liczyć na prestiż ze względu na zajmowane stanowisko, ale też na bardzo dobre wynagrodzenie. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać dyrektorem do spraw finansów?

Dyrektor finansowy zajmuje się przede wszystkim ustalaniem i realizowanie strategii finansowej firmy. Sprawuje też nadzór nas sprawozdaniami finansowymi i raportami oraz przygotowywaniem rocznego budżetu czy planów wieloletnich. A także to na nim ciąży kontrola wewnętrzna w zakresie spraw finansowych. Bardzo ściśle musi też współpracować choćby z działem księgowości, aby wiedzieć na bieżąco jak wyglądają koszty i przychody czy też w jakiej dziedzinie można uzyskać jeszcze lepsze wyniki finansowe. Dyrektor do spraw finansów zajmuje się też inwestycjami, choć tu często współpracuje z działem rachunkowości inwestycyjnej.

Tak naprawdę obecnie wystarczy kurs dyrektora finansowego np. w Toruniu, aby uzyskać kwalifikacje zawodowe potrzebne do objęcia takiego stanowiska pracy. Bardzo ważne jest miejsce, w którym będziemy uczęszczać na kurs. Nawet jeśli jeśli mowa o kursie internetowym to i tak istotne jest, kto jest jego organizatorem. Dlaczego? Ma to wpływ na dwie rzeczy: to jak szczegółową wiedzę na dany temat oferuje oraz na dokumenty potwierdzające nabytą wiedzę. Nie wszystkie szkoły mają odpowiednie uprawnienia, aby wystawiać dokumenty akceptowane przez wszystkie instytucje bez zarzutu. Zatem gdzie warto zapisać się na kurs?

Kurs dyrektora finansowego w Toruniu czy innym mieście można znaleźć w wielu szkołach. Ale Krajowa Izba Księgowych organizuje taki kurs metodą e-learningową. Dlaczego akurat tutaj warto się zapisać na kurs online? Krajowa Izba Księgowych wpisana jest do ewidencji szkół i placówek oświatowych a to oznacza, że jest legalnie działającą placówką, która ma prawo do nauczania innych. Jest również wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych oraz spełnia wymagania stawiane przez Ministra Edukacji Narodowej. Oznacza to, że po ukończeniu kursu otrzymuje się kwalifikacje zawodowe zgodne ze standardami nauki wyznaczonymi przez MEN, same dokumenty to potwierdzające są zgodne ze wzorem z Rozporządzenia. Zatem będą akceptowane wszędzie, nie tylko w Polsce, ale też w krajach Unii Europejskiej, a zatem nie trzeba się ograniczać z szukaniem pracy, ponieważ możliwości jest naprawdę wiele.