Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/135/kurs-analityk-kredytowy-online/src-BlogPozn

Do głównych zadań analityka kredytowego należy analiza wniosków klientów indywidualnych o przyznanie finansowania lub innego produktu na podstawie ścisłych wytycznych, które są narzucone odgórnie. Osoba taka otrzymuje za każdym razem inne dane do przeanalizowania, musi być pod względem praktycznym doskonale wyszkolona. Na podstawie wyciągniętych wniosków może przygotowywać dokumenty projektów, umów i zabezpieczeń dotyczących konkretnych decyzji. Do obowiązków analityka kredytowego należy także monitoring sytuacji finansowej oraz dokonywania terminowości wpłat. Co z perspektywami rozwoju? Uzyskanie doświadczenia pozwala na karierę na stanowisku managera produktu w firmach o obszarze ryzyka operacyjnego.

Obranie takiej ścieżki zawodowej będzie możliwe za sprawą wzięcia udziału w internetowym kursie analityka kredytowego. To przedsięwzięcie jest organizowane przez Krajową Izbę Księgowych, renomowanej na polskim rynku instytucji, która od wielu lat przeprowadza kursy doszkalające, zawodowe. Tym razem grupa specjalistów pod egidą tej instytucji oświatowej opracowała intuicyjną platformę e-learningową. W niej zostały zawarte wszystkie niezbędne materiały do edukacji na stanowisko analityka kredytowego. W końcu, sprawowanie tej funkcji wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji, w przeciwnym wypadku nielegalne działanie może skutkować odpowiedzialnością prawną. Krajowa Izba Księgowych pod względem internetowych platform szkoleniowych jest pionierem na polskim rynku. Prowadzone przez instytucję kursy są zgodne z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dodatkowo KIK posiada wpis do ewidencji szkół i placówek oraz wpis do rejestru instytucji szkoleniowych. Dzięki temu e-learningowa edukacja posiada wszystkie niezbędne certyfikaty ISO. To świadczy o najwyższej jakości świadczonych usług przez Krajową Izbę Księgowych.

Nauka przez Internet to głos przyszłości i właśnie z duchem czasu postępuje wspomniana placówka oświatowa. Na koniec nauki, każdy kursant przystępuje do zdawania egzaminu końcowego. Jego pozytywne zaliczenie gwarantuje otrzymanie certyfikatu, który jest poświadczeniem posiadanych umiejętności. Ten dokument jest analogiczny do tego, który otrzymują absolwenci szkoleń stacjonarnych. Także internetowy kurs analityka kredytowego ma taką samą wartość jak szkolenia odbywające się w Poznaniu, jak i innych miastach w Polsce. Z tego też względu nie ma potrzeby, aby wydawać pieniądze na dojazd, wynajem pokoju hotelowego czy wyżywienie w stołówkach, restauracjach nieopodal ośrodków szkoleniowych. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na kolejne etapy edukacji lub zainwestować w kolejny internetowy kurs!

Internetowy kurs analityka kredytowego to otwarta furtka dla wszystkich osób, które w codziennej pogoni za pieniądzem i sukcesem nie są w stanie poświęcić wystarczająco dużo czasu na samorozwój. Krajowa Izba Księgowych zdaje sobie sprawę z tego, że należy zaspokoić zapotrzebowania rynku na takich specjalistów, stąd nie utrudnia, a daje taką możliwość.