Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogPozn

Poznanie zadań, zakresu obowiązków i profilu osoby pracującej na stanowisku analityka finansowego wymaga odbycia odpowiednich szkoleń. To praca na samodzielnym stanowisku w dziale kontrolingu. Osoba, która pełni taką rolę w organizacji, wykonuje swoje zadania pod nadzorem kontrolera finansowego lub dyrektora finansowego. Jak dobrze wiemy, dział kontrolingu jest niezbędny w działalności każdej firmy, ponieważ po przekroczeniu określonych wielkości kwot analityk musi w porę zasygnalizować dalsze kroki, jakie należy podjąć w takiej sytuacji. Poza tym uczestnictwo w procesie przygotowywania budżetu lub planów wieloletnich to wielka odpowiedzialność.

Nie powinno nikogo dziwić, to że osoba chętna na objęcie takiego stanowiska musi posiadać odpowiednie kwalifikacje. Zadbać o to postanowiła Krajowa Izba Księgowych, która wprowadziła do obiegu internetowy kurs analityka finansowego. To jednostka systemu oświaty, której szkolenia posiadają certyfikat ISO świadczące o najwyższej jakości świadczonych usług. O wysokim poziomie edukacji świadczy również zgodność z wymogami MEN.
Postęp techniczny sprawił, że Internet daje nam wiele możliwości, które wcześniej były nieosiągalne. Z tego też powodu nauka z perspektywy własnego biurka jest o wiele bardziej komfortowa niż ta w ośrodkach stacjonarnych. Nie ma konieczności poświęcania czasu na dojazd, ani wydatków związanych z wyżywieniem czy rezerwacją pokoju hotelowego. Innowacyjna forma kształcenia tym sposobem nie jest kosztowna. Krajowa Izba Księgowych zadbała, aby była także przyjemna. Interfejs platformy e-learningowej jest przejrzysty, a wszystkie niezbędne materiały zostały odpowiednio pogrupowane. Warto zaznaczyć, że ta placówka systemu oświaty posiada wpis do ewidencji szkół i placówek oraz znajduje się w rejestrze instytucji szkoleniowych.

Renoma Krajowej Izby Księgowych znajduje uznanie także w oczach pracodawców. Każdy absolwent posiadający dyplom ukończonych kursów od razu jest brany pod uwagę, jako osoba przygotowana do danego stanowiska. Praktycznie „w ciemno” rekruter może podjąć decyzję o jego zatrudnieniu. Zwłaszcza, że dokument świadczący o ukończeniu internetowego kursu analityka finansowego jest wydawany na takich samych wzorach i na podstawie tych samych przepisów prawnych, co w ośrodkach stacjonarnych. Nie dość, że kursant może korzystać z możliwości edukacji w wybranym dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Internetowy kurs analityka finansowego w ten sposób zyskuje przewagę nad innymi np. odbywającymi się w Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach. Szkolenie e-learningowe pozwala na uzyskanie wymaganych dokumentów, które są w stanie zmienić drogę kariery zawodowej praktycznie każdej osoby.