Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/134/kurs-samodzielny-ksiegowy-online/src-BlogKsiego

Księgowość jest bardzo prężnie rozwijającym się działem. Każdego roku w tym obszarze znajduje zatrudnienie bardzo duża liczba osób. Praca na stanowisku samodzielnej księgowej lub samodzielnego księgowego jest dość wymagająca i wymaga sporej wiedzy. Na takim stanowisku zatrudniani są fachowcy i specjaliści, którzy charakteryzują się wysokimi umiejętnościami oraz kompetencjami zawodowymi. Warto również posiadać tytuł samodzielnej księgowej lub księgowego, aby stać się atrakcyjnym kandydatem do pracy w oczach potencjalnego pracodawcy.

Za tym, że warto uczestniczyć w kursie na samodzielną księgową przemawia wiele czynników. Pierwszym z nich i być może najważniejszym jest fakt, że kurs na samodzielną księgową polecany jest przez Stowarzyszenie Księgowych jako bardzo wartościowe szkolenie, które pozwala na uzyskanie świetnych kwalifikacji zawodowych.

Celem kursu na samodzielną księgową jest praktyczne oraz teoretyczne przygotowanie uczestników kursu do świadczenia zawodu w księgowości. Tematyka kursu to szeroko pojęty zakres wiedzy na temat pracy samodzielnej księgowej, a także obsługa branżowych programów informatycznych, które pozwalają na bardziej efektywną oraz łatwiejszą pracę. Dodatkowo w zakres tematyczny omawianych materiałów podczas kursu wchodzą wybrane aspekty prawa podatkowego, a także wybrane zagadnienia z zakresu prawa cywilnego oraz prawa pracy. Pozwala to na uzyskanie wszechstronnej wiedzy zgodnej z najnowszymi wytycznymi oraz normami pracy i prawa.

Kurs na samodzielną księgową organizowany przez KIK prowadzony jest przez wykwalifikowanych pracowników, a zakres przedstawianego kursantom materiału zgodny jest z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pozwala na uzyskanie stosownego zaświadczenia oraz certyfikatu, a także posługiwania się tytułem samodzielnej księgowej. Kurs prowadzony jest online przez wygodną platformę internetową, co pozwala na indywidualne dostosowanie formy nauki oraz szybkości nauki do potrzeb i preferencji każdego uczestnika. Osoba zatrudniona na etacie samodzielnej księgowej lub samodzielnego księgowego odpowiada za wiele obszarów finansowych i rachunkowych w firmie lub instytucji. Dlatego też bardzo ważne, aby posiadała określone predyspozycję oraz dobrze ugruntowaną wiedzę, co pozwoli jak najlepiej sprostać zawodowym obowiązkom oraz wszelkim wyzwaniom, jakie może natrafić na ścieżce kariery zawodowej.
Kursy organizowane przez KIK posiadają wysoką efektywność szkolenia – fakt ten jest potwierdzony licznymi certyfikatami oraz nagrodami dla różnorodnych szkoleń prowadzonych przez placówkę. Są one powszechnie doceniane oraz promowane jako jeden z najlepszych sposobów na poszerzenie wysokiej jakości wiedzy na temat pracy w księgowości.