Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/155/kurs-kierownika-biura-rachunkowego-online/src-BlogZar

Każda osoba pracująca na stanowisku kierownika ma bardzo odpowiedzialną pracę, ale też może liczyć na wyższe zarobki niż szeregowy pracownik. Można powiedzieć, że kierownik biura rachunkowego to też najczęściej osoba mająca uprawnienia głównego księgowego. Choć nie zawsze. Wszystko zależy od tego, dla jakich klientów biuro rachunkowe pracuje. Jeśli są to głównie firmy jednoosobowe o niskich przychodach albo też rozliczenia podatku dochodowego dla osób fizycznych to takie biuro wcale nie musi posiadać głównego księgowego, a jedynie ustanowić kierownika na przykład wedle doświadczenia zawodowego.

Kierownik biura rachunkowego może liczyć na dobre zarobki. Mediana zarobków na tym stanowisku w Polsce wynosi 5495 złotych brutto miesięcznie. Jednak już co czwarty kierownik biura rachunkowego może liczyć na pensję powyżej 8372 złote brutto miesięcznie. Od czego to zależy? Przede wszystkim od tego jak duże jest samo biuro rachunkowe. Także kapitał firmy jest istotny oraz region zatrudnienia. Na wyższą płacę mogą liczyć kierownicy biur w Warszawie niż na przykład w Płocku. Oczywiście bardzo ważny jest staż pracy księgowego, co przekłada się na doświadczenie zawodowe oraz jego wykształcenie. Zdecydowanie częściej kierownikami biura rachunkowego zostają osoby, które cały czas się dokształcają, niż takie które raz ukończyły studia i tylko co roku zaznajamiają się ze zmianami w przepisach.

Zatem jeśli pracujesz już w biurze rachunkowym, albo marzy Ci się kariera w księgowości warto już dzisiaj zacząć się dokształcać, ponieważ wtedy o wiele łatwiej będzie dostać wyższą pozycję. Można zrobić kurs dedykowany pozycji kierownika biura rachunkowego! Na takim kursie można przypomnieć sobie lub nauczyć się od podstaw organizacji rachunkowości i prowadzenia ksiąg rachunkowych. A także jak prowadzić sprawozdania finansowe, poznać podstawy prawa cywilnego i prawa podatkowego czy też nauczyć się jak prowadzić rozliczenia ZUS, kadr i płac. Dlatego nawet osoby, które dopiero kończą szkołę lub mają zawód księgowego, ale go nie praktykują mogą na odpowiednim kursie podnieść swój zakres wiedzy. A co z osobami, które pracują w księgowości? Dla nich też jest przewidziany taki kurs, ale z bardziej szczegółowym zakresem materiału.

Kurs na kierownika biura rachunkowego oferuje Krajowa Izba Księgowych. Dlaczego akurat w tej placówce warto się uczyć? Po pierwsze jest wpisana na listę krajowych placówek oświatowych. Po drugie spełnia wymagania Ministra Edukacji. Po trzecie wydaje dokumenty i zaświadczenia zgodne ze wzorem MEN. A po czwarte ma certyfikat jakości ISO. Wszystkie te czynniki sprawiają, że KIK jest naprawdę placówką szkoleniową wartą wybrania.