Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/132/kurs-specjalista-ds-kadr-online/src-BlogZar

Zawód specjalisty w jakiejś dziedzinie zawsze jest opłacalny finansowo. Nie da się ukryć, że osoby z konkretną specjalizacją są zatrudniane częściej niż osoby po prostu z dobrym wykształceniem. Dlatego coraz więcej osób mimo ukończenia na przykład studiów wyższych decyduje się na kolejne kursy, które dadzą im tytuł specjalisty. Jednym z popularnych kursów jest specjalista do spraw kadr. Oczywiście kadrami i płacami może zajmować się też księgowy, ale najczęściej jest to osobne stanowisko pracy. Dlatego jeśli pracujemy w kadrach lub w księgowości i chcemy dostać awans, który wiąże się z wyższą pensją dobrze jest ukończyć kurs specjalisty ds. kadr i płac. Jest to też świetna okazja, aby zdobyć dobre wykształcenie, jeśli ukończyliśmy tylko szkołę średnią i chcemy iść do pracy lub też jesteśmy w trakcie studiów, ale mamy możliwość pracować na cały etat.

A jak wyglądają zarobki? Specjalista ds. kadr może liczyć na zarobki na poziomie średnio 3900 złotych brutto miesięcznie. Aktualnie minimalna krajowa pensja wynosi 2100 złotych brutto, a więc jest to aż 1800 złotych różnicy! Według danych z badania Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń aż co czwarty specjalista ds. kadr zarabia powyżej 5000 złotych brutto miesięcznie. Część osób deklaruje też zarobki na poziomie do 3000 złotych brutto na miesiąc, ale nadal jest to wynagrodzenie znacznie wyższe niż minimalne wynagrodzenie, który można otrzymać pracując po prostu w kadrach.

Od czego zależy wysokość zarobków w dziale kadr? Przede wszystkim od stanowiska. Specjalista zarabia więcej niż etatowy pracownik. Liczy się też wielkość samej firmy oraz region zatrudnienia, czyli miasto w jakim przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę. Im większe miasto, tym większe zarobki. Ważne dla kadrowego jest też wykształcenie i staż pracy, ale nawet młode stażem osoby mające tytuł specjalisty mogą liczyć na dobre warunki zatrudnienia.

Jak zostać specjalistą do spraw kadr i płac? Wystarczy kurs specjalisty ds. kadr w dobrej szkole. Powstaje pytanie co oznacza, że placówka organizująca kurs jest dobra? Przede wszystkim musi spełniać wymagania Ministra Edukacji Narodowej. Tylko wtedy mamy pewność, że wybrana przez nas jednostka szkoleniowa naprawdę nauczy nas przydatnych rzeczy oraz dostaniemy uznawane w każdej firmie dokumenty świadczące o naszej specjalizacji. Bez wątpienia godną zaufania jednostką jest Krajowa Izba Księgowych, która nie tylko znajduje się na liście placówek oświatowych i spełnia wymagania MEN, ale też posiada certyfikat jakości ISO9001:2009. Dzięki temu można mieć pewność, że na kursie w KIK nauczymy się wszystkiego, co nam będzie potrzebne w pracy.