Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/136/kurs-analityk-finansowy-online/src-BlogGdańsk

Ktoś, kto chce zostać finansistą, a w szczególności planuje wybrać zawód analityka finansowego musi brać pod uwagę to, że jego kariera będzie dotyczyła głównie sfery pogranicza finansów i matematyki. Ta profesja dla umysłów ścisłych wymaga odpowiednich kwalifikacji. Bardzo często już w momencie rekrutacji kandydatów poddaje się wszelkiego rodzaju testom numerycznym. Jakich jeszcze umiejętności wymaga praca analityka finansowego? Wymagana jest skrupulatność, wiedza z zakresu zarządzania budżetem, finansami oraz analityczne myślenie. Inne cechy to także komunikatywność, gotowość do pracy w zespole oraz oczywiście sumienność przy wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto w przypadku tej profesji konieczne jest uzupełnianie i aktualizowanie wiedzy z zakresu tzw. kompetencji miękkich.

Zdaje sobie z tego sprawę doskonale Krajowa Izba Księgowych, która zadbała o to, aby wszelkie braki kadrowe uzupełniać na bieżąco. Z tego też względu specjalna grupa najwyższej klasy specjalistów stworzyło online kurs analityka finansowego. Platforma e-learningowa zawiera pogrupowane materiały edukacyjne, które są zgodne z wszelkimi wymaganiami stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Świadczone usługi przez Krajową Izbę Księgowych posiadają oznaczenia ISO, które potwierdza najwyższą jakość tychże przedsięwzięć. Poza tym, to jednostka systemu oświaty, która została wpisana do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. To instytucja powołana do zwiększania wiedzy, kwalifikacji zawodowych oraz umiejętności osób, które ubiegają się o objęcie stanowiska analityka finansowego. W swoim wachlarzu możliwości Krajowa Izba Księgowych udostępnia wiele innych kursów zawodowych, kwalifikacyjnych oraz doszkalających.

Internetowy kurs analityka finansowego jest bardzo podobny do zajęć odbywających się na terenie Gdańska czy innych miast Polski. Podobny, gdyż jest zdecydowanie bardziej komfortowy, bo odbywa się bezpośrednio w domu każdego z kursantów. Nie ma konieczności pokrywania kosztów dojazdu, zakwaterowania w pobliskich hotelach czy też wykupowania posiłków. Te wszystkie koszty dodatkowe bardzo często nie są brane pod uwagę przez kursantów, stąd pojawiają się problemy z bieżącymi opłatami. Poza tym internetowy kurs analityka finansowego nie koliduje z dotychczasowymi obowiązkami i porządkiem dnia. W dowolnej chwili można zasiąść do nauki, poświęcić czas, którym tak naprawdę dysponujemy. Tempo nauki ustala się indywidualnie, kurs zawodowy nie musi być monotonny. Ukończenie testu egzaminacyjnego to zdobyte kwalifikacje, które drukowane są na identycznych wzorach, tych samych przepisach prawnych co w przypadku stacjonarnych szkoleń.