Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: https://kik.edu.pl/kursy/146/kurs-kontrolera-finansowego-online/src-BlogOlsztyn

Wymagania dotyczące stanowiska kontrolera finansowego dla przyszłych specjalistów w tej profesji są dokładnie określone. Powinna być to osoba, która skończyła wyższe studia ekonomiczne, o kierunku finanse i rachunkowość, a także posiadać uprawnienia oraz niezbędne licencje księgowe, które są wydawane przez Ministerstwo Finansów. Poza tym bardzo często pracodawcy wymagają od kandydatów na to stanowisko kilkuletniego doświadczenia, które zostało zdobyte w instytucjach finansowych. Mile widziana jest także szeroka wiedza z zakresu analizy finansowej oraz znajomość prawa finansowego. Same doświadczenie nie gwarantuje otrzymania propozycji pracy, gdyż szczególnie istotne są predyspozycje danego kandydata. Radzenie sobie w sprawach stresowych, pod presją czasu oraz doskonała organizacja pracy i analogiczne myślenie, to cechy, które mogą pomóc podjąć decyzję potencjalnemu pracodawcy.

Doskonale z tego zdaje sobie sprawę Krajowa Izba Księgowych, która dla zapotrzebowania utworzyła internetowy kurs kontrolera finansowego. Zespół złożony z najwyższej klasy specjalistów wpadł na pomysł skonstruowania platformy edukacyjnej, która jest niezwykle intuicyjna, a przede wszystkim w jednym miejscu zawiera wszystkie niezbędne materiały do nauki. Co więcej, internetowy kurs kontrolera finansowego przez Internet jest komfortowym rozwiązaniem, ma taką samą wartość w oczach pracodawcy jak szkolenia odbywające się stacjonarnie w Olsztynie, Krakowie czy Poznaniu. Wszystkie usługi świadczone są zgodnie z regulacjami wprowadzonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Poza tym organizacja jaką jest Krajowa Izba Księgowych świadczy usługi, które są oznaczone certyfikatami ISO, to dowód na to, że jakość prowadzonych kursów zawodowych, kwalifikacyjnych oraz doszkalających jest naprawdę wysokiej klasy.

Warto zwrócić uwagę na to, że Krajowa Izba Księgowych jest jednostką systemu oświaty, która wpisana została do ewidencji szkół i placówek oraz rejestru instytucji szkoleniowych. Sam statut tej organizacji wnosi, że nadrzędnym celem instytucji jest zwiększanie wiedzy oraz umiejętności, kwalifikacji zawodowych. Uzyskane doświadczenie oraz kwalifikacje pozwalają na podjęcie legalnej pracy w naszym kraju. W oczach pracodawców zajęcia internetowe prowadzone za pośrednictwem platformy stworzonej przez Krajową Izbę Księgowych są uznawane za bardzo obiecujące, absolwenci internetowego kursu długo nie pozostają bezrobotnymi. Komfort nauki z własnego domu to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, koniec z wyjazdami weekendowymi, koniecznością rezerwacji pokojów hotelowych czy kupowania jedzenia w przypadkowych stołówkach. Same zalety, nie pozostaje nic innego jak zainwestować w kurs online kontrolera finansowego.